Rybnik pomaga wyjść z długów czynszowych

Rybnicki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej przygotował „Program pomocy w wychodzeniu z długów czynszowych wobec gminy”, czyli pakiet rozwiązań dla zadłużonych lokatorów

Autor: HouseMarket.pl 21 września 2016 09:39

W Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej, w Dziale Wsparcia Najemcy można rozpocząć mediacje z udziałem pracowników tego działu i otrzymać system pomocy oraz jak najlepsze rozwiązanie w trudnej sytuacji, dążące do spłaty zadłużenia czynszowego.

Lokator może skorzystać z jednej propozycji pomocy lub kilku rozwiązań jednocześnie, np. odpracowania zadłużenia, rozłożenia zadłużenia na raty, zamiany mieszkania na inne z niższym czynszem, odroczenia spłaty zadłużenia.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zadłużonym najemcom ZGM proponuje zawarcie ugody o rozłożenie na raty zadłużenia czynszowego, w którym ilość rat (max. do 36) i ich wysokość dostosowana zostanie do możliwości finansowych dłużnika w drodze przeprowadzonych mediacji przez specjalnie powołane do tego zespoły pracowników ZGM.

„Program pomocy w wychodzeniu z długów czynszowych” jest wsparciem, z którego może skorzystać pod pewnymi warunkami prawie każdy lokator ZGM. Tym jedynym warunkiem jest zawsze regularna wpłata czynszu bieżącego i regularna wpłata ustalonych rat zadłużenia, czy regularność w odpracowywaniu zadłużenia i solidne wykonywanie czynności zleconych. Mogą to być prace porządkowe, malowanie i drobne prace konserwatorskie, a w zimie -odśnieżanie i posypywania powierzchni chodników.

Jak informuje rybnicki Zakład Gospodarki Komunalnej, w zasobie zakładu znajduje się 4.835 mieszkań, z czego zadłużonych jest ponad 1.900 z nich. Rekordzista winny jest ZGM ponad 170 tys. zł. W sumie wartość zadłużenia (bez odsetek) na koniec lipca br. sięga przeszło 29,6 mln zł. W roku 2015 odpracowano przeszło pół miliona złotych zadłużenia, w tym roku (wg stanu na koniec lipca ) jest to kwota przeszło 297 tys. zł.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych