Rynek apartamentów premium jeszcze urośnie

O 5 do 7 procent wzrośnie w tym roku rynek apartamentów premium - prognozuje firma Tacit Investment, deweloper apartamentowca Cosmopolitan i rezydencji Park Lane. Według przedstawicieli firmy wzrosty są efektem rosnącej liczby osób zamożnych, które doceniają wysoki standard i lokalizację lub szukają bezpiecznych inwestycji.

Autor: HouseMarket.pl 07 lutego 2017 14:58

Wartość mieszkań o najwyższym standardzie, położonych w najlepszych lokalizacjach przekracza 1,2 mld zł. Potencjalni inwestorzy powinni się pospieszyć, bo choć oferta na rynku warszawskim jest szeroka, to najbardziej prestiżowe nieruchomości szybko znajdują nabywców.

W Warszawie sprzedaje się rocznie około 100 mieszkań o najwyższym standardzie, w cenie przekraczającej 20 tys. zł/mkw. Jak zapewnia Tacit Investment, blisko połowa tego rynku należy do Cosmopolitan. Średnia cena apartamentu Cosmopolitan w ubiegłym roku osiągnęła 29 tys. zł/mkw. Najbardziej spektakularne transakcje na stołecznym rynku w 2016 roku to 6 mln zł za apartament w Cosmopolitan oraz ponad 11 mln zł w rezydencji Park Lane.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Konsekwentnie realizowana strategia przynosi efekty. Zwiększyliśmy sprzedaż apartamentów Cosmopolitan z 29 procent na koniec roku 2014 do blisko 70 procent na koniec 2016. Ten rok chcemy zakończyć sprzedażą 90 procent apartamentów. Nasi klienci wybierają Cosmopolitan, bo chcą mieszkać w najlepszej lokalizacji, korzystać z wyjątkowej przestrzeni Placu Grzybowskiego czy Ogrodu Saskiego, a poza tym, klucze do naszych apartamentów można odebrać od razu – mówi Karolina Kaim prezes Tacit Investment.

Coraz większa liczba transakcji na rynku apartamentów premium, to efekt m.in. rosnącej liczby osób zamożnych, poszukiwania bezpiecznych form lokowania kapitału, czy dużej liczby nowych mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach.

- Ceny nieruchomości w 2017 r. powinny nadal rosnąć ze względu na niski poziom stóp procentowych, dostępność kredytu mieszkaniowego, wzrost wiarygodności kredytowej gospodarstw domowych, poprawę ogólnej koniunktury gospodarczej oraz stopniowy wzrost inflacji. Wzrasta także liczba mieszkań kupowanych za gotówkę jako forma inwestycji i dywersyfikacji portfela, ponieważ stopa zwrotu z takiej inwestycji staje się coraz bardziej atrakcyjna, np. w porównaniu z depozytami – mówi Arkadiusz Krześniak, główny ekonomista Deutsche Bank Polska.

Wśród nabywców apartamentów premium są biznesmeni, menedżerowie i sportowcy, ale także właściciele firm rodzinnych z całej Polski. Polacy chcą mieszkać coraz wygodniej i w coraz większym stopniu doceniają dobrą lokalizację nieruchomości, wyróżniające ją otoczenie i ofertę. Cosmopolitan to nowoczesny, całkowicie przeszklony budynek, zaprojektowany przez jednego z najwybitniejszych architektów XXI w. Helmuta Jahna. Oferuje duże i co ciekawe – otwierane okna oraz jasne wnętrza z niepowtarzalnym klimatem i spektakularnymi widokami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych