Rynek mieszkaniowy. Top 10 najważniejszych wydarzeń w październiku

Październik obfitował w wiele ważnych wydarzeń dla branży mieszkaniowej. Nowe projekty, kolejne duże transakcje i ważne działania mające poprawić sytuacje mieszkaniową Polaków. Prezentujemy 10 najważniejszych wydarzeń ostatniego miesiąca.

Autor: housemarket.pl 29 października 2021 18:38

3 tysiące mieszkań SIM powstanie w woj. podkarpackim 

Około trzech tysięcy mieszkań ma powstać na Podkarpaciu w ramach trzech Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych zawiązanych w regionie. Trzy gminy: Mielec, Sanok i Stalowa Wola będą na wiosnę prawdopodobnie rozpoczynać już budowę inwestycji.

Ustawa o domu bez formalności do 70 mkw. z podpisem prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę znoszącą formalności związane z budową domu do 70 mkw. Ustawa zakłada możliwość takiej budowy bez konieczności uzyskania pozwolenia, ustanowienia kierownika budowy i prowadzenia dziennika budowy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Cavatina buduje w Katowicach mixed-use

Global Office Park zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach. To pierwszy realizowany na tak dużą skalę projekt wielofunkcyjny na Śląsku. Wieże biurowe liczące po 25 pięter i 104 m wysokości, zapewnią dostęp do wysokiej klasy powierzchni do pracy. Budynek mieszkaniowy zaoferuje zaś 670 mieszkań o zróżnicowanym metrażu.

Kredyty mieszkaniowe w wrześniu. Padł kolejny rekord

We wrześniu br. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. r. banki i SKOK-i udzieliły w ujęciu liczbowym więcej kredytów mieszkaniowych, gotówkowych oraz ratalnych. 

Trzy etapy Bohema - Strefa Praga trafiają w ręce AFI Europe

20 października doszło do zakupu etapu D, E i F inwestycji Bohema – Strefa Praga przez AFI Europe od OKAM Capital. Pomimo transakcji ta część inwestycji będzie także realizowana przez OKAM i współpracujących z nią podwykonawców. Sprzedaż ma nie wpłynąć na sposób realizacji projektu.

Hanza Tower w Szczecinie już gotowa

Najwyższy budynek mieszkalno-biurowo-komercyjny w Szczecinie, Hanza Tower ukończony, czeka na pozwolenie na użytkowanie.

Lokum Developer gromadzi środki. Emisja obligacji o wartości 50 mln zł

Lokum Deweloper przeprowadził emisję 3,5-letnich obligacji serii I o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł. Obligacje zostały przydzielone 35 inwestorom, 15 października br. Celem emisji jest pozyskanie środków na rozbudowę banku ziemi oraz finansowanie prowadzonych i planowanych projektów deweloperskich.

Develia i Grupo Lar mogą już wspólnie działać. Powstanie 600 mieszkań

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych