Rynek nieruchomości stygnie. Sektor przeszedł w tryb wyczekiwania

Niełatwa sytuacja na rynku kredytowym uderza w cały sektor mieszkaniowy. Zainteresowanie ofertą nowych domów także zmalało - mówi Maciej Bartczak z firmy deweloperskiej KM Building. Na rynku nieruchomości widać wyczekiwanie.

Autor: housemarket.pl 06 września 2022 08:35

Jak wyjaśnia Maciej Bartczak z KM Building, wielu klientów wstrzymuje się z zakupem nieruchomości, ponieważ ciągle zmieniająca się sytuacja na rynku, wpływa na prawie każdy aspekt życia i powoduje wiele niepewności.

- Od momentu rozpoczęcia wojny na Ukrainie i związaną z nią sytuacją geopolityczną oraz wyraźną zmianą obostrzeń w uzyskiwaniu kredytów, sprzedaż nieruchomości spowolniła. Największy spadek widoczny jest w dużych miastach, gdzie cena za mkw. potrafi być znacząco wyższa od nieruchomości zlokalizowanych w gminach ościennych - mówi Maciej Bartczak. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodaje że, zgodnie z aktualnym stanem widocznym na rynku oraz prognozami przewidującymi najbliższe zmiany, można założyć, iż wzrost cen nieruchomości powinien się zatrzymać, co przełożyć się może na większą decyzyjność klientów zainteresowanych zakupem własnej przestrzeni życiowej.

- Nasza firma patrzy więc pozytywnie w przyszłość i zgodnie z założeniami – rozbudowuje osiedle domów w zabudowie szeregowej Rodzinny Zakątek w Błażejewie, 20 minut jazdy od Poznania - mówi Maciej Bartczak.

Pytany o wpływ napływu ludności z Ukraina na sektor wyjaśnia, że coraz większy będzie popyt na mieszkania na wynajem. Obecnie KM Building nie rozważa realizacji projektów z przeznaczeniem na wynajem, jednakże niczego nie wyklucza. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych