Rząd pomoże ogrzewającym domy węglem. Na jaką kwotę można liczyć?

Chcemy dać Polakom jak najszybciej poczucie bezpieczeństwa, jeśli chodzi o możliwość zakupu węgla na okres grzewczy; to perspektywa kilku dni - powiedział we wtorek wiceminister finansów Piotr Patkowski.

Autor: pap 07 czerwca 2022 13:05

  • Rząd pomoże Polakom w zakupie węgla na okres grzewczy.
  • Program wsparcia ogrzewających domy węglem będzie ogłoszony w ciągu kilku dni
  • Dopłatę określono na "bliżej 1000 zł za tonę".

Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji zapowiedział działania związane z przeciwdziałaniem wysokimi cenom węgla. Jak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, podczas wtorkowych obrad Rady Ministrów dyskutowana będzie kwestia wysokich cen węgla oraz zakresu działań, które trzeba podjąć, by temu przeciwdziałać.

We wtorek w Polsat News wiceszef MF stwierdził, że rząd chce dać Polakom jak najszybciej poczucie bezpieczeństwa, jeśli chodzi o możliwość zakupu węgla na okres grzewczy. Doprecyzował, że program wsparcia ogrzewających domy węglem będzie ogłoszony w ciągu kilku dni i że będzie mowa o kwocie "bliżej 1000 zł za tonę".

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Zakres działań potem definiuje projekt. Jak już będę podjęte decyzje, projekt będzie szybko do napisania i szybko przeprocedowany. Najważniejsze, by kierownictwo polityczne rządu i PiS podjęło działania co do kierunku. Chociaż kierunek jest oczywisty: zapewnienie Polkom możliwie taniego węgla na sezon grzewczy w tych warunkach wojennych" - powiedział Patkowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych