Rząd zajmie się projektem dot. cyfryzacji procesów budowlanych

Umożliwienie prowadzenia dziennika budowy oraz dokumentowania przebiegu robót budowlanych w formie elektronicznej - przewiduje projekt noweli Prawa budowlanego, którym w środę zajmie się rząd.

Autor: PAP 19 kwietnia 2022 12:43

Zgodnie z opublikowanym we wtorek porządkiem obrad rządu, Rada Ministrów na najbliższym środowym posiedzeniu ma zająć się projektem noweli Prawa budowlanego oraz niektórych innych ustaw. Projekt został przygotowany przez resort rozwoju i technologii.

Jednym z rozwiązań jakie znalazło się w projekcie będzie możliwość prowadzenia dziennika budowy w postaci elektronicznej. Dzięki temu rozwiązaniu inwestor otrzyma możliwość monitorowania wpisów dokonywanych w dzienniku budowy z dowolnego miejsca na urządzeniu mobilnym, bez konieczności udawania się na teren budowy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt przewiduje jednak, że dziennik budowy będzie można nadal prowadzić w postaci papierowej. Oznaczać to będzie, że inwestor będzie miał wybór, czy prowadzić dziennik w formie papierowej, czy w elektronicznej.

Projektowane przepisy oprócz możliwości prowadzenia dziennika budowy w postaci elektronicznej pozwolą również w takiej formie prowadzić książki obiektu budowlanego.

Przyszła nowelizacja ma modyfikować także przepisy dotyczące prowadzenia centralnych rejestrów osób posiadających uprawnienia budowlane i ukaranych z tytułu odpowiedzialności zawodowej w budownictwie, jak również nadawania uprawnień budowlanych oraz karania z tytułu odpowiedzialności zawodowej w budownictwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych