Rzeszów otrzyma po 300 tys. zł na inwestycje dla każdej rady osiedla

Radny Rzeszowa Waldemar Kotula chciałby co roku "przeznaczyć po 300 tys. zł dla każdej rady osiedla na zadania inwestycyjne".

Autor: PAP 07 kwietnia 2021 11:53

"Jeżeli mieszkańcy zaufaliby mojej kandydaturze i wybrali na prezydenta Rzeszowa, to chciałbym przeznaczyć po 300 tys. zł dla każdej rady osiedla na zadania inwestycyjne. 300 tys. zł razy 33 osiedla daje to kwotę prawie 10 mln zł" - mówił w środę Kotula.

Zwrócił uwagę, że byłaby to "mniej więcej taka sama kwota jaka jest przeznaczana na budżet obywatelski". "Nie chciałbym rezygnować z budżetu obywatelskiego. To byłyby dodatkowe środki przeznaczone na inwestycje" - zapowiedział kandydat na prezydenta miasta.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak zaznaczył, "to nie jest jakiś innowacyjny pomysł". "On już istnieje w innych miastach. Takie środki mają rady osiedli m.in. w Gdańsku, Krakowie, Lublinie. Wydawany są one na potrzeby lokalne, np. budowa miejsc parkingowych, oświetlenia, placów zabaw" - powiedział Kotula.

W jego ocenie, "nie jest to duża kwota z budżetu miasta na inwestycje, a pomoże rozwiązać drobne sprawy".

Rządzący Rzeszowem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, jak przeszedł COVID-19. Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem premiera wybory w mieście odbędą się 9 maja.

Chęć kandydowania - oprócz Kotuli - dotychczas zgłosili m.in. popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek; popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050, poseł Konfederacji Grzegorz Braun oraz były poseł Kukiz'15 Maciej Masłowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych