Rzeszów: ruszyła przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego

Ponad 8,2 mln zł ma kosztować przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego w Rzeszowie. Rozpoczęta właśnie inwestycja drogowa będzie jedną z największych, które będą wykonywane w stolicy Podkarpacia w tym roku.

Autor: PAP 05 stycznia 2022 15:00

Jak poinformował w środę prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, celem inwestycji jest poprawa komunikacji nie tylko na przebudowywanym skrzyżowaniu, ale też na sąsiednim - al. Wyzwolenia z ul. Osmeckiego.

"Kierowcy jeżdżący ul. Osmeckiego wielokrotnie zwracali uwagę na to, że skręt z tej ulicy w lewo w al. Wyzwolenia, jest bardzo trudny. Dlatego też częścią rozpoczętej już inwestycji będzie budowa na tym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej" - dodał.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prace na skrzyżowaniu al. Wyzwolenia z al. Okulickiego obejmą m.in. przebudowę wlotów skrzyżowania, budowę nowych pasów do skrętu, przebudowę ścieżki rowerowej i chodnika. Ponadto przebudowana zostanie także zatoka autobusowa, wykonane będą przejazdy dla rowerów i przejścia dla pieszych, a układ sygnalizatorów zostanie dostosowany do nowej geometrii skrzyżowania.

Częścią tego zadania będzie też przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia i ul. Osmeckiego, gdzie zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Jak podał Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa, pierwsze prace już się rozpoczęły. "Polegają one na przebudowie sieci teletechnicznych przy al. Wyzwolenia. W związku z nimi został zamknięty chodnik pomiędzy zjazdem do kościoła a skrzyżowaniem z al. Okulickiego. Ruch pieszy odbywa się po drugiej stronie jezdni" - zaznaczył.

Równolegle prowadzone są roboty związane z wydłużeniem przepustu nad potokiem Przyrwa. Ruch pieszych będzie odbywał się po tymczasowym chodniku wzdłuż krawędzi jezdni. Na obecnym etapie prac nie będzie utrudnień w ruchu samochodowym.

Wykonawcą jest konsorcjum firm, którego liderem jest PBI Infrastruktura S.A. Koszt prac to ponad 8,2 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z budżetu UE z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Przebudowa ma zakończyć się w drugiej połowie października 2022 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych