Rzeszów: w rejonie Kopca Konfederatów Barskich powstanie park

Gotowy jest projekt planu zagospodarowania terenu w rejonie Kopca Konfederatów Barskich w Rzeszowie. W tym rejonie stolicy Podkarpacia powstać ma park rekreacyjny o powierzchni ok. 58 hektarów.

Autor: PAP 17 lutego 2022 09:15

O planach budowy w tym miejscu parku mówił w czasie ubiegłorocznej kampanii wyborczej obecny prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

"Zgodnie z obietnicą zleciłem planistom, aby zarezerwowali tu teren pod zieleń i rekreację. Ma tu powstać duży, piękny park, w którym mieszkańcy Rzeszowa będą mogli miło spędzać czas i odpoczywać. Zależy mi, aby takich miejsc w Rzeszowie było jak najwięcej" - przekazał w środę Fijołek.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt planu zagospodarowania jest już gotowy do przedłożenia miejskim radnym. W przyszłym tygodniu ukaże się ogłoszenie o wyłożeniu projektu do publicznego wglądu, a między 4 a 24 marca br. mieszkańcy będą mogli się z nim zapoznać.

Jak poinformował Bartosz Gubernat z kancelarii prezydenta Rzeszowa, 23 marca br. zaplanowano dyskusję publiczną na temat założeń projektu. "Rada Miasta Rzeszowa zajmie się nim najprawdopodobniej już podczas sesji 24 maja br." - dodał.

Jak przekazał Gubernat, prezydent Rzeszowa rozmawia z deweloperami również na temat zagospodarowania terenów na prawym brzegu rzeki, między mostem Karpackim (zapora) a Zamkowym. "Zgodnie z ustaleniami, z przeznaczeniem na zieleń i park ma tutaj być wydzielony szeroki na około 100 m pas terenu biegnący wzdłuż brzegu Wisłoka. Duży park powstanie też na prawym brzegu zalewu na Wisłoku" - zapowiedział.

Park ma powstać w miejscu, gdzie obecnie stacjonuje sprzęt firmy odmulającej rzeszowski zalew.

Gubernat zaznaczył, że osobny plan zagospodarowania jest opracowywany także dla około 80 ha terenów nadrzecznych między mostem Lwowskim a granicą Rzeszowa z gminą Trzebownisko. On także ma zarezerwować w tym rejonie miejsce przede wszystkim pod tereny zielone i rekreację.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych