Saint-Gobain udostępnia mieszkania uchodźcom z Ukrainy

Saint-Gobain uruchamia Fundację Saint-Gobain w Polsce. Jej działalność dobroczynna w głównej mierze opiera się na szeroko zakrojonej pomocy społecznej i charytatywnej na rzecz ludzi i planety.

Autor: housemarket.pl 01 lipca 2022 16:48

  • Istotnym punktem statutu fundacji jest podejmowanie aktywnych działań na rzecz lokalnych wspólnot, osób wykluczonych społecznie, mniejszości czy ofiar katastrof i konfliktów zbrojnych.
  • Utworzony z ramienia Grupy Saint-Gobain w Polsce zespół ds. mieszkalnictwa dla uchodźców uruchomił wsparcie imigrantów z Ukrainy, m.in. adaptując niezamieszkane budynki publiczne na cele mieszkaniowe.
  • Pod koniec maja zakończył się pierwszy projekt wspierany przez Zespół ds. mieszkalnictwa dla uchodźców: remont trzydziestu mikro-apartamentów w Dąbrowie Górniczej.

Gdy pod koniec lutego wybuchła wojna w Ukrainie, liczne organizacje pozarządowe, zwykłych obywateli oraz zlokalizowane w Polsce przedsiębiorstwa połączył jeden cel: czym prędzej zaangażować się w czynną pomoc uchodźcom. W tej niezwykle trudnej sytuacji humanitarnej Grupa Saint-Gobain w Polsce również włączyła się do aktywnej pomocy.

- Powołanie w Polsce funduszu humanitarnego było pierwszą i zupełnie oczywistą dla nas czynnością. Niemalże natychmiast po rozpoczęciu wojny w Ukrainie nawiązaliśmy współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem, przeprowadziliśmy relokację naszych pracowników z Ukrainy i ich rodzin, następnie zapewniliśmy im wsparcie nie tylko administracyjne, ale i materialne. Od razu byliśmy także otwarci na wszelkie inicjatywy lokalne naszych zespołów, w tym wolontariat. Następnym krokiem było powołanie specjalnego, sześcioosobowego Zespołu ds. mieszkalnictwa dla uchodźców, dla osób uciekających przed działaniami wojennymi oraz rejestracja Fundacji Saint-Gobain w Polsce - mówi Michał Ciesielski, dyrektor marki, komunikacji i cyfryzacji Grupy Saint-Gobain w Polsce i Prezes Fundacji Saint-Gobain w Polsce.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pod koniec maja zakończył się pierwszy projekt wspierany przez zespół ds. mieszkalnictwa dla uchodźców: remont trzydziestu mikro-apartamentów w Dąbrowie Górniczej. Prace na zlecenie Saint-Gobain w Polsce wykonała firma remontowa Solber Systems z Katowic. Odbiorcą prac remontowych było zajmujące się pomocą uchodźcom Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne z Kluczy. To przedsięwzięcie zapewnia dach nad głową i godne warunki do życia dla 120 osób, głównie kobiet i dzieci, uciekających przed niebezpieczeństwem wojny. Środki na tę inwestycję, na wniosek lokalnego zespołu z Polski, przekazała Fundacja Saint-Gobain.

Mikroapartamenty w Dąbrowie Górniczej to pierwszy z realizowanych projektów, bowiem Saint-Gobain w Polsce poszukuje kolejnych możliwości budowy lub wyremontowania lokali mieszkalnych dla uchodźców.

Fot. mat. pras.

- Na tym nie kończą się nasze działania, w najbliższym czasie chcemy zrealizować nowe projekty mieszkaniowe. Kontynuujemy również finansowanie niezbędnej pomocy dla rodzin pracowników z Ukrainy zatrudnionych obecnie w naszych biznesach, obejmującej transport, zakwaterowanie oraz utrzymanie i opiekę medyczną - podkreśla Michał Ciesielski, dyrektor marki, komunikacji i cyfryzacji Grupy Saint-Gobain w Polsce i Prezes Fundacji Saint-Gobain w Polsce.

Działania podjęte przez spółki Grupy Saint-Gobain w obliczu trwającego kryzysu humanitarnego dowodzą, że jej cel nadrzędny „Making the World a Better Home” jest aktywnie realizowany w wielu wymiarach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych