Samorząd Katowic skonsultował m.in. z mieszkańcami planowane zmiany w polityce parkingowej

63 proc. uczestników badania uznało, że stawka za pierwszą godzinę parkowania w Strefie Płatnego Parkowania powinna wynosić 3,60 zł, 4 zł za drugą godzinę i 4,80 zł za trzecią godzinę. Dla Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania mieszkańcy wybrali wariant, w którym pierwsza godzina parkowania kosztuje 5 zł, druga 6 zł, a trzecia 7 zł.

39 proc. respondentów określiło preferowany czas poboru opłat za postój w godz. od 7 do 16, a 31 proc. wolałoby odpłatność w godzinach od 8 do 17. Proponowano też możliwość pobierania opłat za tzw. "krótki postój" - 70 proc. pytanych wskazało określiło jego optymalny czas na 30 minut.

Wyniki konsultacji mają być analizowane przez powołany w ub. roku międzywydziałowy zespół pracowników urzędu, a efektem mają stać się rekomendacje dla prezydenta miasta w zakresie możliwych do wprowadzenia zmian. Propozycja prezydenta Katowic ws. zasad funkcjonowania obszaru płatnego parkowania ma zostać przedstawiona radnym w formie projektu uchwały pod koniec tego roku.

Niezależnie od kwestii opłat, wiosną br. samorząd Katowic rozpoczął akcję na rzecz prawidłowego parkowania w przestrzeni miasta. Obejmuje ona edukowanie, karanie opornych oraz punktową rewitalizację 22 rozjeżdżonych zieleńców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych