Samorządy będą mogły korzystać ze wsparcia na inwestycje wodno-kanalizacyjne

Wsparcie finansowe inwestycji wodno-kanalizacyjnych dla gmin obejmie też inwestycje w zakresie usuwania i oczyszczania ścieków - informuje resort finansów. Dodano, że władze lokalne będą mogły też dofinansować budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.

Autor: Pap 25 marca 2022 09:21

Ministerstwo Finansów wyjaśniło w czwartkowym komunikacie, że w wyniku zmiany przepisów ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, został rozszerzony zakres inwestycji gmin w przypadku otrzymania wsparcia finansowego z budżetu państwa w 2021 roku.

"W przypadku otrzymania wsparcia inwestycji kanalizacyjnych, gminy będą mogły zrealizować także inwestycje w zakresie usuwania i oczyszczania ścieków. Ponadto będą mogły dofinansować budowę przydomowych oczyszczalni ścieków" - tłumaczył wiceminister finansów Sebastian Skuza.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodano, że zmiany zostały wprowadzone nowelą ustawy z 24 lutego 2022 r. o Agencji restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz niektórych innych ustaw. "Polegały na dodaniu art. 70h w ustawie o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. W zakresie dofinansowania przydomowych oczyszczalni ścieków będą miały zastosowanie przepisy ustawy z 27 sierpnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska" - wskazano.

Resort przekazał, że na stronie: https://www.gov.pl/web/finanse/komunikaty-i-opracowania znajdują się wyjaśnienia w kwestii stosowania przepisów w zakresie uzupełnienia subwencji ogólnej na cele wodno-kanalizacyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych