Senat: ustawa budżetowa na 2021 r. wraca do komisji

Senacka komisja budżetu i finansów publicznych ponownie zajmie się ustawą budżetową na 2021 r. W poniedziałek na posiedzeniu plenarnym poprawki do budżetu zgłosiło prawie 40 senatorów.

Autor: Pap 12 stycznia 2021 09:01

W związku ze zgłoszeniem poprawek na posiedzeniu plenarnym, ustawa wróci do komisji. Jak oświadczył wicemarszałek Bogdan Borusewicz, głosowanie budżetu jest planowane na drugi dzień trwającego posiedzenia Senatu, czyli na wtorek.

W pierwszym czytaniu komisja budżetu i finansów publicznych Senatu zarekomendowała przyjęcie 20 poprawek, w 18 o charakterze merytorycznym.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Równolegle senator PiS Grzegorz Bierecki zgłosił wniosek mniejszości o przyjęcie ustawy budżetowej na 2021 r bez poprawek. Jak argumentował, poprawki zgłoszone przez większość w komisji są albo niemożliwe do zrealizowania bez podnoszenia podatków, albo zbyt mało znaczące, by budżet odsyłać jeszcze do Sejmu.

Tegoroczny budżet w wersji przygotowanej przez rząd i przyjętej przez Sejm przewiduje, że dochody państwa wyniosą 404,4 mld zł, a wydatki 486,7 mld zł, co oznacza maksymalny deficyt w wysokości 82,3 mld zł. Według resortu finansów taki deficyt pozwoli zabezpieczyć środki na wzmocnienie rozwoju gospodarki dotkniętej przez COVID-19, m.in. poprzez inwestycje. Kontynuowane mają być też priorytetowe działania rządu w zakresie polityki społeczno-gospodarczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych