Sezon urlopowy nie dla deweloperów

W wakacyjnym trzecim kwartale 2015 roku w największych miastach sprzedano 13,2 tys. mieszkań – wynika z analizy Reas. To o około 2 tys. więcej niż na początku zeszłego roku.

Autor: HouseMarket.pl 11 sierpnia 2016 15:44

Również tegoroczne wakacje są pracowite dla deweloperów. Klientów przyciągają atrakcyjne promocje i perspektywa zbliżających się zmian we wkładzie własnym.

 Według eksperta rynku nieruchomości wakacyjny trzeci kwartał to bardzo dobry moment na zakup mieszkania. - Świadomość klientów rośnie, zdają sobie sprawę, że to inwestycja na wiele lat, dlatego chcą na spokojnie wybrać nieruchomość – mówi Tomasz Wilczek, dyrektor generalny RED Real Estate Development. - Podczas urlopu mają więcej czasu. Mogą podejść do banku, sprawdzić zdolność kredytową, a następnie przyjrzeć się ofercie – dodaje.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zamiast na plaże do biura sprzedaży

Wakacje to również moment, w którym możemy zobaczyć inwestycję w pełni. – Zawsze zachęcamy klientów do osobistego poznania zalet osiedla – mówi Roma Peczyńska, marketing manager Red Parku. - Latem można przyjrzeć się, jak deweloper zagospodarował wspólną przestrzeń, przydomowe ogródki, place zabaw dla dzieci. To również świetny moment na poznanie okolicy. Sąsiadujący z naszą inwestycją Lasek Dębiecki wygląda teraz najpiękniej zarówno z bliska, jak i z balkonów mieszkań od strony parku – dodaje.

Decyzje zakupowe klientów przyspieszają zmiany, które czekają rynek nieruchomości.
- Od przyszłego roku banki będą wymagać 20-procentowego wkładu własnego (obecnie 15 proc.), co może być utrudnieniem dla kredytobiorców. Biorąc pod uwagę oferowane jeszcze przez rząd dopłaty z programu Mieszkanie dla Młodych na 2018 rok, okres wakacyjny to naprawdę odpowiedni czas na zakup własnego mieszkania - zauważa Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży osiedla Alpha Park.

Dodatkowe bonusy

W okresie wakacyjnym deweloperzy kuszą ofertami specjalnymi. Na przykład na wrocławskim osiedlu Nowa Papiernia Ultra Nova, klienci mogą liczyć na wykończenie soft loftu czy apartamentu w cenie nieruchomości oraz bezpłatną pomoc stylisty wnętrz.

- Naszym klientom proponujemy unikatowy styl wykończenia, między innymi ręcznie robioną cegłę, beton dekoracyjny, podłogi dostępne w wielu wzorach, płytki 3D na ściany, nowoczesne tapety i pluszowe panele ścienne - mówi Ewa Skibińska, marketing manager Nowej Papierni Ultra Nova we Wrocławiu

Na ciekawe oferty mogą liczyć również klienci segmentu popularnego. Na osiedlu Red Park w Poznaniu rabaty sięgają nawet 25 tys. zł. Z kolei warszawskie osiedle Alpha Park proponuje mieszkania z wykończeniem w atrakcyjnej cenie – od 6690 zł/mkw. Dodatkowo zachęca rozwiązaniami ekologicznymi, dzięki którym rachunki za korzystanie z części wspólnych będą niższe.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych