Siding wraca do łask

Siding winylowy jest niezwykle wytrzymałym materiałem elewacyjnym, który doskonale sprawdza się nawet w tak zmiennych warunkach pogodowych, jakie panują w Polsce.

Autor: HouseMarket.pl 06 kwietnia 2017 16:21

Na początku lat 90-tych siding winylowy był bardzo popularnym wyborem pośród okładzin i materiałów elewacyjnych. Wszystko wskazuje na to, że jego czas powrócił. Za sprawą najnowszej kolekcji Nature Profile Vox doskonale widać, z jak praktycznym, a zarazem ciekawym wizualnie produktem mamy do czynienia.

Siding wraca na budowy

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Siding kojarzony jest przede wszystkim z architekturą Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie od dziesięcioleci jest jednym z najbardziej lubianych materiałów elewacyjnych. Do Polski przybył w latach 90 -tych i szybko stał się synonimem efektownego i praktycznego wykończenia fasady. Dekadę później stracił jednak nieco swoją mocną pozycję rynkową, a główną tego przyczyną była stosunkowo skromna oferta wzornicza i kolorystyczna.

Obecnie, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, siding winylowy jest wybierany coraz częściej. Duża w tym zasługa takich producentów jak Profile Vox, którzy nieustannie pracują nad parametrami technicznymi sidingu, ale również jego walorami estetycznymi. W efekcie stał się on ponownie jednym z kluczowych materiałów wykończeniowych w kontekście odnawiania elewacji.

Siding winylowy z kolekcji Nature jest niezwykle wytrzymałym materiałem elewacyjnym, który doskonale sprawdza się nawet w tak zmiennych warunkach pogodowych, jakie panują w Polsce. Jest odporny na wiatr, deszcz, słońce czy zmiany temperatur. Ponadto, technolodzy Vox opracowali specjalną strukturę panelu bazującą na mikrożłobieniach, która wzorowana jest na fakturze drewna.

Dzięki niej, woda nie zatrzymuje się na powierzchni elewacji, tylko swobodnie spływa w kierunku podłoża. Takie rozwiązanie ogranicza także osadzanie się brudu na fasadzie. Konstrukcja paneli zapewnia dobrą wentylację fasady, co eliminuje ryzyko rozwoju mikroorganizmów. Elewacja wykonana z sidingu winylowego jest też odporna na działanie szkodników. O trwałości tego produktu najlepiej świadczy okres gwarancji udzielonej przez producenta, który wynosi 50 lat.

 Łatwa pielęgnacja

Istotną zaletą użytkową sidingu winylowego jest łatwość pielęgnacji. Produkt nie potrzebuje naszej ciągłej uwagi i corocznej konserwacji. Fasada nie wymaga malowania, a do jej odświeżenia wystarczy woda z dodatkiem detergentu. Również sam montaż sidingu jest łatwy i intuicyjny. Nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt, a ułożenie metra kwadratowego elewacji nie powinno nam zająć więcej niż 30 minut. Panele są lekkie, co zdecydowanie ułatwia ich transport i późniejszą instalację.

Prace montażowe mogą być prowadzone praktycznie o każdej porze roku. Nie bez znaczenia jest też to, że produkt jest propozycją rozsądną cenowo. W połączeniu z brakiem konieczności corocznej konserwacji, mamy do czynienia z jednym z najbardziej ekonomicznych pomysłów na wykończenie elewacji domu.

Wzory oddające rysunek i kolorystykę drewna

Projektanci marki Vox zadbali nie tylko o stronę praktyczną, ale również wizualną produktu. Siding z kolekcji Nature obejmuje cztery wzory oddające rysunek i kolorystykę różnych gatunków drewna, w tym: cedru, dębu i orzecha. Dla miłośników jednolitej kolorystyki elewacji, Vox oferuje paletę 10 odcieni – od bieli, jasnych szarości i kremów po żółcienie i zielenie.

Siding winylowy to pomysł na całościowe wykończenie elewacji, ale można go również łączyć z elementami pokrytymi klasycznym tynkiem. Ze względu na swoje wszechstronne zalety, produkt stosowany jest nie tylko do wykończenia elewacji domków letniskowych, czy mobilnych, ale przede wszystkim całorocznych budynków mieszkalnych i komercyjnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych