Siedem zalet mieszkania na Białołęce

Dla poszukujących miejsca do zamieszkania, Białołęka już dawno przestała być wyborem - kompromisem. To urokliwa, pełna zieleni podmiejska okolica z niewysoką, kameralną zabudową.

Autor: HouseMarket.pl 16 listopada 2016 16:29

Dzielnica przyciąga osoby spragnione świeżego powietrza, zmęczone ciasnym, hałaśliwym centrum stolicy. Białołęka to obecnie świadomy wybór osób młodych i aktywnych, par i świeżo powiększonych rodzin. Przyczyn ich decyzji jest co najmniej kilka.

Czyste powietrze

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Białołęka graniczy z jednej strony z Puszczą Słupecką i rezerwatem Łęgi Czarnej Strugi, a z drugiej – z rezerwatem Ławice Kępińskie. W dzielnicy znajdują się też cztery parki publiczne, zieleńce i ogródek jordanowski. Dodatkowy pozytywny wpływ na jakość wdychanego powietrza ma położenie nad Wisłą, która jest naturalnym korytarzem wietrzącym miasto. Dzięki temu Białołęka należy do dzielnic Warszawy o najniższym stężeniu zanieczyszczeń.

Komunikacja

Białołęka połączona jest z centrum Warszawy siecią linii autobusowych, koleją miejską SKM oraz arteriami Trasy Toruńskiej i mostu Północnego. Ratusz dzielnicy zabiega również o zlokalizowanie tu stacji metra i przedłużenie linii tramwajowej. W planie zagospodarowania przestrzennego zachowano również rezerwę terenu pod Trasę Olszynki Grochowskiej – drogę szybkiego ruchu z Białołęki do Wawra.

Infrastruktura

Kolejnym atutem Białołęki jest rozwijające się zaplecze użytkowe, dostęp do przychodni, ilość miejsc w przedszkolach i szkołach i punktów usługowych. Właściciele czworonogów znajdą tu odpowiednią opiekę weterynaryjną, a hobbyści sklepy dla modelarzy. Niebagatelne znaczenie ma również bezpośrednia bliskość jednego z największych parków handlowo-usługowych stolicy, gdzie zainteresowani znajdą również kino i duży klub fitness.

Kultura i rozrywka

Wielu mieszkańców Białołęki aktywnie włącza się w lokalne i sąsiedzkie inicjatywy. Dzięki temu powstają tu kolejne biblioteki, klubokawiarnie czy tereny rekreacyjne dla dzieci i młodzieży. Organizacją imprez kulturalnych, koncertów, spektakli teatralnych i animacją zajęć dla dzieci zajmuje się również dzielnicowy wydział kultury i Białołęcki Ośrodek Kultury, który uruchomił właśnie filię przy ul. Głębockiej 66. Oferta edukacyjno-artystyczna ośrodka przygotowana jest dla odbiorcy w każdym wieku. Obecnie w dziewiętnastu sekcjach tematycznych uczestniczy blisko 700 osób.

Sport i rekreacja

Dzielnica zafundowała też swoim mieszkańcom pierwszą w stolicy przeprawę mostową dla pieszych i rowerzystów. Przerzucona nad Kanałem Żerańskim i basenami portowymi Kładka Żerańska połączyła trasę biegnącą od mostu Łazienkowskiego z ciągiem pieszo-rowerowym w stronę Jabłonny. Dzięki temu powstał niemal 20-kilometrowy nadwiślański szlak rekreacyjny.

Bezpieczeństwo

Białołęka to według policyjnych statystyk jedna z najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy i zdarza się tu o wiele mniej przestępstw niż w dzielnicach śródmiejskich. Kluczowe miejsca są monitorowane, a wiele osiedli posiada własne systemy ochrony.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych