Sielce na Dolnym Mokotowie mają wiele deweloperskich zalet

Sielce na Dolnym Mokotowie są stosunkowo nowym miejscem realizacji projektów deweloperskich w Warszawie. W porównaniu do innych dzielnic stolicy to wciąż nieodkryty teren inwestycyjny, który ma jednak wiele do zaoferowania.

Autor: HouseMarket.pl 28 grudnia 2016 11:13

Decyduje o tym atrakcyjne położenie, zaledwie 4 km od ścisłego centrum i rozbudowana infrastruktura, a także ceny mieszkań, które są niższe w porównaniu do najdroższych rejonów Mokotowa. Nowo powstające projekty, takie jak kompleks Bobrowiecka, dodatkowo wzbogacają tkankę miejską Sielc, sprawiając, że staje się to coraz bardziej przyjazne miejsce do życia.

Sielce, rozciągające się od ulicy Puławskiej przez ulicę Sobieskiego do wchodzącej w skład Wisłostrady ulicy Czerniakowskiej, położone są zaledwie 4 km od ścisłego centrum Warszawy. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze drogowej i komunikacji miejskiej dojazd do Śródmieścia w godzinach szczytu zajmuje stąd najwyżej kilkanaście minut. Na południu dzielnicy znajduje się Most Siekierkowski, co zapewnia bardzo dogodne połączenie z prawobrzeżną częścią miasta. Od strony zachodniej Sielce graniczą ze Starym Mokotowem, będącym najbardziej prestiżową częścią Mokotowa.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Niezwykle zielony obszar Mokotowa

Sielce to również niezwykle zielony obszar Mokotowa. Znajdują się tu parki miejskie: Morskie Oko oraz Park Sielecki, który powstał w obrębie dawnego folwarku i angielskiego parku krajobrazowego założonego jeszcze w XVIII wieku przez Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ten zielony krajobraz na północnej granicy malowniczo dopełniają Łazienki Królewskie – najbardziej znany zespół pałacowo-parkowy w Warszawie.

Sielce, jako część największej i jednej z najstarszych dzielnic mieszkaniowych w stolicy, w przeciwieństwie do nowych osiedli powstających np. na pobliskim Wilanowie, mają też do zaoferowania gotową infrastrukturę zarówno oświatową, jak i handlowo-usługową. Znajdują się tu m.in. Szkoła Podstawowa nr 260 im. Jana Matejki, prestiżowe Liceum Ogólnokształcące nr XXXIV im. Miguela de Cervantesa, Akademia Filmowa Andrzej Wajdy, Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego, Centrum Handlowe Panorama. W okolicy nie brakuje też przedszkoli i żłobków. Liczba mieszkańców Sielc wynosi 32 111 osób.

Nowe inwestycje mieszkaniowe

To gotowe zaplecze dzielnicy w ciekawy sposób uzupełnią nowe inwestycje mieszkaniowe. Aktualnie jest tu realizowanych siedem projektów. Jednym z nich jest apartamentowiec Bobrowiecka 10 spółki Spectra Development. W ofercie dewelopera znajdują się mieszkania o podwyższonym standardzie oraz apartamenty. W pierwszym kwartale 2017 roku oddanych do użytkowania zostanie 123 mieszkania o powierzchni od 28 do 129 mkw. oraz osiem lokali usługowych. Inwestycję wyróżnia spójny plan zagospodarowania przestrzeni wokół apartamentowca oraz pomnik przyrody Czarna Olsza.

Lokale usługowe, które dodatkowo wzbogacą infrastrukturę handlowo-usługową najbliższej okolicy, wpływając jednocześnie na podwyższenie komfortu codziennego życia mieszkańców, znajdą się na parterze nowo powstającej inwestycji.

Kompleks Bobrowiecka

Apartamentowiec Bobrowiecka 10 powstaje w ramach Kompleksu Bobrowiecka zaprojektowanego przez pracownię JEMS Architekci, część którego stanowią powstający budynek biurowy Bobrowiecka 8 oraz istniejący już biurowiec Bobrowiecka 6. Całość kompleksu realizowana jest według autorskiej koncepcji kultury wpisanej w przestrzeń zakładającej obecność sztuki dzięki współpracy z Fundacją Rodziny Staraków. Twórczość polskich współczesnych artystów będzie kolejnym czynnikiem, który zadecyduje o atrakcyjności Sielc jako przyjaznego miejsca do życia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych