Śląskie: po ulewach ponad 170 interwencji strażakówPap - 05 sierpnia 2020 08:51


Ponad 170 zgłoszeń dotyczących skutków ulew otrzymali strażacy z woj. śląskiego. Najwięcej interwencji dotyczyło podtopień i złamanych drzew – wynika z danych służb kryzysowych woj. śląskiego.

Jak napisano w porannym środowym raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, ogółem ostatniej doby w regionie odnotowano 172 interwencje związane z warunkami atmosferycznymi.

Wskutek wtorkowych obfitych opadów, podobnie jak przy poprzednich, zalane zostały ulice Piłsudskiego w centrum Bytomia oraz Frenzla, prowadząca w stronę bytomskiej dzielnicy Miechowice. Ulice te, którymi przebiegają odcinki drogi krajowej nr 94, stały się czasowo nieprzejezdne.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Niekorzystne warunki mogły przyczynić się do kilku wtorkowych zdarzeń na drogach regionu. We wtorek po godz. 9. wskutek zderzenia dwóch samochodów osobowych na gliwickim węźle Sośnica przez pół godziny zablokowana była jezdnia autostrady A4 w kierunku Krakowa.

Ponad cztery godziny trwały utrudnienia na trasie S52 między Skoczowem i Cieszynem. Po uderzeniu w bariery samochodu ciężarowego, rozszczelnił się jego zbiornik paliwa. Droga była zablokowana w obu kierunkach, zorganizowano objazdy. Ponad godzinę trwały utrudnienia na DK81 w Zbytkowie: po zderzeniu samochodów osobowego i ciężarowego zablokowana była jezdnia w kierunku Skoczowa.

W środę rano służby kryzysowe wojewody śląskiego poinformowały też o zerwaniu we wtorek wieczorem przez samochód ciężarowy sieci trakcyjnej na linii kolejowej Żywiec-Sucha Beskidzka, pomiędzy stacją Żywiec i przystankiem Żywiec-Sporysz.

Jak podało WCZK, sieć została zerwana, przewróciły się dwa słupy, nie było osób poszkodowanych, pociągi osobowe skierowano na objazd. W środę przejechać miały tamtędy trzy pary pociągów spółki PKP Intercity: Szczecin-Zakopane, Katowice-Zakopane i Bydgoszcz-Zakopane.