Śląskie wypłaciło 322 mln zł za zakwaterowanie uchodźców

322,5 mln zł wypłacono dotąd gminom, powiatom oraz mieszkańcom woj. śląskiego, goszczącym uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy - poinformowała w środę PAP rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Autor: pap 20 lipca 2022 14:42

  • W województwie śląskim wypłacono gminom i powiatom na rzecz zbiorowych punktów zakwaterowania uchodźców oraz goszczących ich mieszkańców województwa około 322,5 mln zł.
  • W woj. śląskim działa obecnie blisko 500 punktów zbiorowego zakwaterowania uchodźców.

"Jeśli chodzi o napływ uchodźców, to sytuacja się uspokoiła. W woj. śląskim, podobnie jak w całej Polsce, więcej obywateli Ukrainy wyjeżdża, niż przyjeżdża. Według ostatnich danych wypłaciliśmy gminom i powiatom na rzecz zbiorowych punktów zakwaterowania uchodźców oraz goszczących ich mieszkańców województwa 322,5 mln zł" - powiedziała PAP Alina Kucharzewska.

Sprecyzowała, że na rzecz zbiorowych punktów zakwaterowania przekazano dotąd ponad 116 mln zł, zaś dla mieszkańców - 156 mln zł. Część środków przekazano na inne cele związane z obsługą uchodźców.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W woj. śląskim działa obecnie blisko 500 punktów zbiorowego zakwaterowania uchodźców, najwięcej w powiatach cieszyńskim, żywieckim i bielskim. Przebywa w nich 12,5 tys. osób. Dotąd w Śląskiem nadano obywatelom Ukrainy 120 372 numery PESEL.

Od wybuchu wojny na Ukrainie, czyli od 24 lutego, w woj. śląskim urodziło się 246 dzieci - obywateli Ukrainy, najwięcej w Katowicach - 51, Bielsku-Białej - 33 oraz Częstochowie - 28.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych