Sławek Muturi, Mzuri: długoterminowo sektor mieszkań na wynajem będzie się umacniał

Rynek mieszkań na wynajem rozwija się w szybkim tempie, a inwestowanie w najem staje się coraz bardziej popularne. O perspektywach dla sektora w województwie śląskim mówi Sławek Muturi, założyciel Grupy Mzuri.

Autor: housemarket.pl 01 lutego 2022 08:08

- Zakup mieszkania to dobra forma ochrony kapitału. Na polski rynek wchodzą tez zagraniczne fundusze inwestycyjne z dużym kapitałem i równie dużymi aspiracjami. Nie ma więc wątpliwości, że to sektor, który będzie się dalej rozwijał - zarówno w całej Polsce, jak też w woj. śląskim - mówił Sławek Muturi.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodał, że w Polsce według szacunków około 5 procent potrzeb mieszkaniowych jest spełnianych poprzez najem na zasadach rynkowych, co plasuje nasz kraj bardzo nisko na tle europy.

- Średnia europejska to jest 25 procent, a są kraje gdzie liczba ta sięga nawet 60 procent. Ogólnie zauważamy zasadę, że im biednieszy kraj tym więcej osób mieszka we własnym mieszkaniu. Spodziewam się, że długoterminowo perspektywy dla sektora są bardzo obiecujące, tutaj dla śląska również - dodał Sławek Muturi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych