Słubice zakończyły dużą inwestycję wodno-kanalizacyjną

W Słubicach (Lubuskie) zakończyła się tego lata realizacja największej inwestycji tamtejszego Zakładu Usług Wodno-Ściekowych. Kosztem 68,5 mln zł zmodernizowano sieć wodociągową i kanalizacyjną, wymieniono automatykę w stacji uzdatniania wody oraz rozbudowano oczyszczalnię ścieków.

Autor: PAP 07 września 2021 10:24

Jak poinformowała Monika Iłowska-Walkowiak z Zakładu Usług Wodno-Ściekowych (ZUWŚ) Sp. z o.o. w Słubicach, realizacja projektu pn. "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice" trwała od 2016 r. do czerwca 2021 r.

Na przestrzeni ostatnich lat to była największa inwestycja w infrastrukturę wodociągowo-kanalizacyjną, jaka miała miejsce w gminie Słubice. Na jej realizację samorząd otrzymał 35 mln zł dotacji z budżetu UE - Funduszu Spójności - Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 i 19 mln zł pożyczki ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach inwestycji zmodernizowano ponad 8 km sieci wodociągowej, renowacji poddano 21,5 km sieci kanalizacyjnej, rozbudowano i zmodernizowano miejską oczyszczalnię ścieków oraz stację uzdatniania wody. Ponadto zakupiono dwa specjalistyczne samochody.

"Dzięki tym inwestycjom została zapewniona mieszkańcom gminy ciągłość i bezpieczeństwo dostaw wody. Zautomatyzowano procesy uzdatniania i dostaw wody oraz odbioru ścieków. Wszystkie te działania miały proekologiczny charakter i bezpośrednio wpływają na przewidywanie i skrócenie czasu reakcji w przypadku wystąpienia awarii" - powiedział prezes ZUWŚ Sp. z o.o. Kazimierz Góra.

Dzięki realizacji opisanego projektu mieszkańcy miasta i gminy mogą ponadto korzystać z e-usług (w tym e-faktur, elektronicznego Biura Obsługi Klienta), które wdrożono ze środków własnych słubickiego Zakładu Usług Wodno-Ściekowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych