Smog i darmowa komunikacja w Krakowie

Do północy w Krakowie obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza – poinformowało Centrum Zarządzania Kryzysowego. Z powodu smogu w mieście wprowadzono we wtorek bezpłatną komunikację.

Autor: Pap 14 grudnia 2021 09:56

Obowiązuje ona także w gminach sąsiednich, które porozumiały się z Krakowem w sprawie wspólnego zapewnienia transportu zbiorowego.

Osoby szczególnie wrażliwe na zanieczyszczenia powietrza - m.in. dzieci, seniorzy, osoby z chorobami układu oddechowego, krążenia, z alergiami skóry i oczu - powinny unikać długotrwałego przebywania na zewnątrz, szczególnie ograniczyć wysiłek fizyczny na otwartej przestrzeni. Placówki oświatowe - przedszkola i szkoły - powinny ograniczyć przebywanie podopiecznych na zewnątrz.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według mapy zanieczyszczeń Airly stan powietrza o godzinie 7 rano w różnych punktach Krakowa był zły lub bardzo zły, np. na al. Krasińskiego stężenie pyłu PM10 wynosiło 230 mikrogarmów na m sześc., na ul. Ptaszyckiego - 203 mikrogramy na m sześc., na ul. Jasnogórskiej 164 mikrogramy na m sześc., co oznacza przekroczenie dopuszczalnych dobowych wartości o 3-4 razy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych