Sopot namawia do remontu mieszkań komunalnychHouseMarket.pl - 11 stycznia 2016 11:59


W ślad za uchwałą rady miasta z ubiegłego roku, zostało wyznaczonych osiem mieszkań: cztery samodzielne i cztery do podziału, przeznaczonych do wynajmu w zamian za wykonanie ich remontu.


Tym samym, osoby, które z różnych przyczyn nie mogą sobie pozwolić na kupno mieszkania, a nie chcą czekać w kolejce na przydział lokalu komunalnego, mogą starać się o przyznanie mieszkania, pod warunkiem, że we własnym zakresie je wyremontują i przystosują do zamieszkania.

Jak informuje sopocki ratusz, aby otrzymać takie mieszkanie trzeba spełniać określone kryteria. Preferowane są małżeństwa lub osoby wychowujące dzieci, mieszkające w Sopocie, a nieposiadające własnego mieszkania, osiągające określony miesięczny dochód.

- Zapraszamy głównie młode rodziny do składania ofert, bo pod ich potrzeby przygotowaliśmy ten program, który jest konsekwencją przyjętej polityki miasta. Chcemy pomóc młodym rodzinom, najlepiej z dziećmi, by ułatwić im start. Te osiem mieszkań to początek. W drugim i trzecim kwartale br. wytypujemy i ogłosimy następne mieszkania. W tym roku również rozpoczynamy budowę kolejnych, nowych mieszkań komunalnych na ulicy Malczewskiego i Świemirowskiej – podkreśla Marcin Skwierawski wiceprezydent Sopotu.

Wnioski można składać przez miesiąc, od 1 do 31 marca br.