Spółdzielnie mieszkaniowe wzmocnią rynek tanich mieszkań?

Członek spółdzielni mieszkaniowej mógłby zostać lokatorem, pokrywszy wcześniej tylko koszty budowy mieszkania.

wnp.pl

Autor: PTWP - WNP.pl 03 sierpnia 2016 14:55

Taka jest istota ustawy, nad którą pracuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, a mająca w założeniu przywrócić ważną rolę spółdzielni mieszkaniowych.

Po co takie rozwiązania, skoro już wkrótce powstaną pierwsze budowane przez państwo mieszkania na wynajem? – z tym pytaniem dziennikarz money.pl zwrócił się do wiceministra Kazimierza Smolińskiego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Polacy są tak mocno zadłużeni, że właściwie poza spłatą kredytu mieszkaniowego nie są w stanie odkładać żadnych środków. Nie inwestują na giełdzie, nie kupują wartościowych dóbr. Na całym świecie inwestowanie w mieszkanie nie oznacza, że nie stać mnie już na nic innego – odpowiedział wiceminister.

– Chcemy sprawić, by Polacy nie musieli zaciągać kredytów. Niech zapożyczają się ci zamożni, dla których nie jest to duże obciążenie – dodał.

Według niego, rząd pracuje nad programem, który zakłada nie tylko budowę tanich mieszkań na wynajem, ale także reaktywację spółdzielni mieszkaniowych i rządowe dopłaty do oszczędności przeznaczonych na cele mieszkaniowe.

Więcej na ten temat tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych