Środki z KPO pomogą spółdzielniom mieszkaniowym? Rząd - rozważamy, ale nie obiecujemy!

Pierwsze transze z Krajowego Planu Odbudowy trafią do Polski na koniec tego albo początek przyszłego roku. Rząd nie obiecuje, ale rozważa dofinansowanie spółdzielni mieszkaniowych, które z węgla czerpią energię cieplną.

Autor: pap 11 czerwca 2022 14:56

Premier Morawiecki w ramach objazdu po kraju spotkał się w sobotę z mieszkańcami województwa dolnośląskiego. Po wystąpieniu zebrani mieszkańcy zadawali szefowi rządu pytanie, m.in. kiedy Polska otrzyma środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).

"Myślę, że z KPO przyjdą pierwsze transze na koniec tego roku albo początek przyszłego roku" - odpowiedział.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W trakcie spotkania Premier, był też pytany, czy rząd przewiduje pomoc dla spółdzielni mieszkaniowych w zakupie opału.

Morawiecki zwrócił uwagę, że o tej sprawie rozmawiał z posłem PiS Marcinem Gwóździem. "Pan poseł zobowiązał się przedstawić mapę tych spółdzielni, które cały czas z węgla czerpią energię cieplną. "To bardzo ważny problem. Nie obiecuję, że zrobimy taką interwencję, jak na rynku osób indywidualnych. Muszę najpierw zobaczyć od pana posła tę analizę, ale na pewno uwzględnimy ten głos" - mówił premier.

"Nie chcę, żeby to była obietnica, że wszystkim wszystko - tylko to musi być wiarygodna obietnica" - dodał.

Wskazał, że to, co odróżnia PiS od poprzedników, to jest to, że "oni mieli puste obietnice". "PO zresztą, dobrze się to skraca - puste obietnice; a my jesteśmy wiarygodni" - mówił.

W KPO, czyli dokumencie opisującym sposób wydatkowania środków z Funduszu Odbudowy, który ma wspomóc gospodarkę po pandemii, nasz kraj wnioskuje o 23,9 mld euro w ramach grantów i o 11,5 mld euro z części pożyczkowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych