Środki z MdM szybko topnieją

Kończy się pierwsza część puli pieniędzy w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, przeznaczona na rok 2018. Druga jej część zostanie odblokowana dopiero w styczniu. Dla klientów to informacja, że niedługo mieszkań z rządowym dofinansowaniem nie będzie.

Autor: HouseMarket.pl 31 marca 2017 11:06

Na rok 2017 przewidziano łącznie 746 mln zł, stanowiących dofinansowanie dopłat do kredytów hipotecznych z programu Mieszkanie dla Młodych. Ostatniego dnia stycznia Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił, że pula na 2017 rok już się skończyła i wnioski nie będą przyjmowane.

– Pierwsza część puli przeznaczonej na 2018 rok w wysokości 381 mln zł, która została uruchomiona, także jest na wyczerpaniu. Druga część tej puli zostanie uruchomiona dopiero w styczniu przyszłego roku – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex. Informacja o bliskim końcu MdM jest ważna dla osób zainteresowanych nieruchomością.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Środki z MdM-u na 2018 z dnia na dzień topnieją. W puli pozostało już tylko około 100 mln. Warto więc pośpieszyć się z rezerwacją i złożeniem wszystkich potrzebnych dokumentów – zauważa Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud Fadom.

Ostatnie miesiące, a nawet lata to duży ruch w biurach sprzedaży. – Jednym z czynników, który wpływa na spore zainteresowanie klientów, jest rządowy program MdM. 30 domów w naszej inwestycji Zielone Rabowice zostało już zarezerwowanych lub sprzedanych – informuje Magdalena Błaszkowiak-Pepel z biura sprzedaży Greenbud Development.

Z myślą o roku 2018

Z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych nadal można skorzystać, choć pośpiech przy kompletowaniu dokumentów jest wskazany, codziennie pula środków maleje.

- Osoby zainteresowane kupnem domu w Zalasewie z MdM-em, zarówno na Alei Bukowej, jak i na Alei Wiśniowej, zachęcamy do szybkiego składania wniosków. Środki uruchomione na 2018 rok mogą skończyć się równie szybko, jak pula przeznaczona na rok 2017 - mówi Weronika Potarzycka, specjalistka z biura sprzedaży Planetbud Development.

Na wielkopolskim rynku nieruchomości prężnie działają deweloperzy, których inwestycje kończą się w następnym roku. Przykładem jest inwestycja Wschodnia 19 w podpoznańskim Luboniu, której termin zakończenia i oddania do użytku przypada na późną wiosnę przyszłego roku.

– W odpowiedzi na potrzeby klientów zdecydowaliśmy się obniżyć ceny dużych mieszkań. Dajemy więc 5 procent rabatu, dzięki czemu, wiele lokali wpisuje się w ramy MdM-u - mówi Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19.

Z kolei Grupa Partner, posiadająca inwestycję Młyn nad Cybiną na poznańskim Zielińcu, oferuje 134 mieszkania w stylu loftowym, także w MdM. Planowane zakończenie inwestycji to połowa 2018 roku.

– Skorzystanie z rządowego programu, kupując lokal w naszej inwestycji, wciąż jest możliwe – podkreśla Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.

MdM także z gotowymi lokalami

Możliwość otrzymania wsparcia w ramach MdM to tylko jeden z czynników decydujących o wyborze mieszkania, ale rzecz jasna nie jedyny. Przywilejem jest zakup i wprowadzenie się już teraz.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych