Stabilna sprzedaż, wysokie przekazania i aktywny bank ziemi. Murapol podsumowuje rok

Murapol podsumował trzy kwartały br. Od początku stycznia do końca września br. deweloper przekazał klientom klucze do 1 928 mieszkań, a w samym 3. kwartale było to blisko tysiąc lokali.

Autor: housemarket.pl 06 października 2021 14:43

  • Murapol w okresie od stycznia do września podpisał 2 316 umów deweloperskich i przedwstępnych, wobec 2 140 w tym samym okresie rok wcześniej.
  • W zakończonym kwartale grupa stale uzupełniała i rozbudowywała swój aktywny bank ziemi pod realizację projektów mieszkaniowych skierowanych do klientów detalicznych oraz na cele nowo uruchomionej linii biznesowej - segmentu PRS.
  • Największym zainteresowaniem cieszyły się mieszkania GK Murapol w Krakowie i Wieliczce.
  • W okresie od stycznia do końca września br. GK Murapol zaoferowała klientom 2 099 nowych lokali.

W okresie od stycznia do września 2021 roku Grupa Murapol podpisała z klientami detalicznymi 2 316 umów deweloperskich i przedwstępnych, w tym 841 w trzecim kwartale 2021 r., zachowując zgodny z dotychczasową strategią i zrównoważony poziom w ujęciu rok do roku.

Największym zainteresowaniem cieszyły się mieszkania GK Murapol w Krakowie i Wieliczce, gdzie nabywców znalazło odpowiednio 416 lokali. Po 311 umów deweloperskich i przedwstępnych Spółka podpisała w Łodzi i Poznaniu. 222 mieszkania zostały sprzedane we Wrocławiu, a 194 w Warszawie. Znaczącą liczbę lokali Grupa sprzedała w Katowicach – 135, Gliwicach – 118, Gdyni – 117 i Toruniu – 103. Po blisko 100 umów zostało podpisanych w Gdańsku, Bydgoszczy i Siewierzu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: MURAPOL NA GRUNTOWYCH ZAKUPACH 

Do wypracowanego w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. wyniku 2 316 sprzedanych mieszkań klientom detalicznym należy doliczyć łącznie 1 723 lokale, które zostały sprzedane na rzecz instytucjonalnego wynajmu mieszkań. Zatem w sumie, w ciągu trzech kwartałów br. GK Murapol sprzedała aż 4 039 lokali, co jest rekordowym historycznym wynikiem sprzedaży.

W ciągu 9 miesięcy br. GK Murapol przekazała klucze do 1 928 lokali mieszkalnych, wobec 2 480 oddanych właścicielom w analogicznym okresie 2020 roku. W samym trzecim kwartale br. spółka przekazała 981 mieszkań.

W ciągu trzech kwartałów br. najwięcej kluczy do mieszkań zostało wydanych klientom w Krakowie i Wieliczce – 347, w Łodzi – 329, Gdyni – 246 i Wrocławiu – 233. W Poznaniu w ręce nowych właścicieli trafiło 199 mieszkań, 188 w Katowicach. 181 lokali zostało odebranych w Warszawie, a 121 w Mikołowie.  

W analizowanym okresie, zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, nastąpił znaczący, bo blisko dwukrotny względem zarówno pierwszego jak i drugiego kwartału br., wzrost liczby przekazań, sięgający niemal 1 000 mieszkań. Wypracowywanie rocznego wysokiego poziomu przekazań jest zgodne z przyjętą strategią zrównoważonego wzrostu firmy w długim okresie.

Oferta 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych