Stolarka a wartość nieruchomości

Wybieranie wysokiej jakości, nowoczesnych rozwiązań budowlanych niewątpliwie wpływa na komfort mieszkania oraz zmniejszenie kosztów utrzymania, a w perspektywie czasu - zwrot kosztów inwestycji. Inwestorzy decydujący się na budowę lub remont domu, w którym znajdują się rozwiązania premium, na przykład stolarki okiennej i drzwiowej, zyskują jeszcze jedno - wyższą wartość nieruchomości w przypadku odsprzedaży.

Autor: housemarket.pl 10 marca 2021 11:23

Rafał Buczek z firmy Awilux podpowiada, jak stworzyć bezpieczną i funkcjonalną przestrzeń, której wartość nie spadnie w kolejnych latach.

Na koszt nieruchomości wpływa wiele czynników. Z pewnością jest to lokalizacja, wielkość domu lub mieszkania, a także stan wykończenia. W przypadku sprzedaży, o wiele atrakcyjniejsze zdają się być obiekty, które nie wymagają od nowych właścicieli dodatkowego wkładu finansowego oraz czasowego na remonty i przebudowy. Wykorzystanie wysokiej jakości rozwiązań budowlanych, które gwarantują równie wysoką jakość życia to kolejny element, który wpływa na wzrost wartości każdej nieruchomości. Co w tej kwestii ma do zaoferowania stolarka okienna i drzwiowa?

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wielopoziomowy wymiar technologii

Wybór stolarki otworowej, która spełni współczesne wymagania prawne, a przy tym ulepszy nasze codzienne życie, to inwestycja w przyszłość. Zarówno stolarka okienna, jak i drzwiowa w wydaniu premium nie jest wymysłem producentów. Każde zaawansowane technologicznie rozwiązanie jest stworzenie po to, by przynosić realne korzyści. Decydując się na wysokiej jakości okna i drzwi, zapewniamy sobie przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort termiczny, ale również możliwość korzystania z dodatkowych funkcjonalności wpływających na codzienne życie oraz oczywiście aspekty wizualne. Inwestycja w stolarkę – czy to podczas budowy domu, czy też w trakcie wymiany dotychczasowych rozwiązań – przyniesie lukratywny zwrot.

- Korzyści płynące z inwestycji w stolarkę w klasie premium można podzielić na dwie kategorie. W pierwszej kolejności takie rozwiązania zapewnią nam wysoki komfort życia, który wpłynie na nasze samopoczucie i wygodę. Drugą kwestią jest zysk. Inwestując w wysokiej jakości okna, zapewniamy sobie ciepło, a tym samym jesteśmy w stanie stworzyć przestrzeń, która w perspektywie czasu obniży koszty utrzymania całego domu lub mieszkania. Ten argument jest też kartą przetargową podczas odsprzedaży nieruchomości, znacznie podnosząc jej wartość. Nabywca, który otrzymuje ofertę domu właściwie zaprojektowanego i przemyślanego na etapie budowy, jest skłonny więcej zapłacić za swój komfort i brak ryzyka ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z reorganizacją przestrzeni, a należy pamiętać, że koszty wymiany stolarki nie należą do najniższych - dodaje Rafał Buczek z firmy Awilux.

W jaką stolarkę zainwestować?

Choć wybór odpowiednich okien i drzwi powinien zostać podyktowany potrzebami kupujących, jest wiele elementów wspólnych, które przyniosą korzyści wszystkim posiadaczom. Przede wszystkim nowoczesny dom powinien być dobrze doświetlony. Dzięki temu komfort przebywania wewnątrz i mniejsza potrzeba spędzania czasu przy sztucznym oświetleniu pozytywnie wpłyną na zdrowie domowników. Wszyscy potrzebujemy miejsca do odpoczynku, ale też coraz częściej i do pracy, którą zaczynamy wykonywać w domowej przestrzeni. Światło naturalne wypełniające wnętrza jest więc pewnym wymaganiem pojawiającym się u osób poszukujących nowego domu.

- Duże przeszklenia nadają bryle budynku luksusowego charakteru oraz optycznie powiększają wnętrza. Z kolei większa ekspozycja na naturalne światło to także jaśniejsze i wizualnie bardziej przestronne pomieszczenia. To niewątpliwie duży plus, który robi ogromne wrażenie w momencie pierwszego kontaktu potencjalnego nabywcy z nieruchomością. Naturalne światło, które wypełnia wnętrza, oddziałuje też na pewne emocje, które mogą okazać się decydujące podczas zakupu nowego domu - dodaje ekspert Awilux.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych