Stolica: decyzja ws. nieruchomości przy ul. Dolnej 43/45 i Płatniczej 63

Komisja weryfikacyjna wydała w środę decyzję w sprawie nieruchomości przy ul. Dolnej 43/45 i Płatniczej 63. Komisja podjęła również decyzję przyznającą zadośćuczynienie lokatorce nieruchomości przy ul. Nowy Świat 28.

Autor: Pap 28 kwietnia 2022 08:56

W komunikacie przesłanym PAP komisja poinformowała, że na posiedzeniu niejawnym wydała decyzję w sprawie dotyczącej nieruchomości przy ul. Dolnej 43/45, w części uznając decyzję Prezydenta m.st. Warszawy z 2011 r. zmieniającą decyzję z 2009 r. za wydaną w części z naruszeniem prawa, ale też częściowo ją utrzymując.

Komisja uchyliła w całości i przekazała do ponownego rozpatrzenia decyzję prezydenta Warszawy z 2015 r. w sprawie nieruchomości przy ul. Płatniczej 63 (dawniej ul. Chełmżyńska 63).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Komisja w obu przypadkach wskazała na szereg uchybień ze strony prezydenta miasta.

W środę komisja wydała również decyzję o 18 tys. zł zadośćuczynienia lokatorce nieruchomości przy ul. Nowy Świat 28. Skarżyła się ona do komisji na drastyczne podwyżki czynszów, pogorszenie sytuacji materialnej, utratę spokoju, bezsilność, zachwianie poczucia bezpieczeństwa, życie w stresie, pogorszenie stanu zdrowia.

Dodano, że łączna suma dotychczas przyznanych kwot przez komisję na rzecz lokatorów wynosi 10 913 156,52 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych