Stopy procentowe bez zmian. Mieszkania pozostaną kuszącą alternatywą?

Rada Polityki Pieniężnej nie zdecydowała się na zmianę wartości stóp procentowych w tym roku. Pozostaną one wciąż na rekordowo niskim poziomie 1,5 proc. Co to oznacza dla rynku nieruchomości i osób planujących kupić mieszkanie?

Autor: HouseMarket.pl 09 marca 2017 16:09

Zgodnie z przewidywaniami ekonomistów, w dniu 8 marca, Narodowy Bank Polski poinformował, że RPP podjęła decyzję o pozostawieniu stóp procentowych na tym samym poziomie, co w roku ubiegłym. Od marca 2015 r. wartości stóp są rekordowo niskie.

Oprocentowanie kredytów i lokat nie zmieni się, dlatego można spodziewać się niesłabnącego zainteresowania kupnem lokali za gotówkę, z przeznaczeniem na cele inwestycyjne. Taka decyzja będzie wciąż bardziej opłacalna niż umieszczanie oszczędności na lokatach.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Według Rady Polityki Pieniężnej ewentualne podwyżki stóp procentowych mogą nastąpić dopiero w 2018 roku. W najbliższych latach ich wzrost jest raczej nieunikniony. Jeżeli tylko skala planowanych podwyżek nie będzie dla rynku zaskoczeniem, to z pewnością nie zmienią one aktualnego trendu   - komentuje Piotr Kijanka, dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży w Grupie Deweloperskiej Geo. - Od kilku lat ceny mieszkań kształtują się na podobnym poziomie i tylko poważny szok popytowy mógłby skłonić deweloperów do ich znaczącej korekty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych