Studenci Łódzkiej Politechniki wyremontują dom dziecka

Studenci i absolwenci Politechniki Łódzkiej w czasie wakacji postanowili wyremontować jeden z domów dziecka w Łodzi. Swoją pracę wykonają w ramach wolontariatu - poinformowała w piątek rzeczniczka uczelni Ewa Chojnacka.

Autor: PAP 28 lipca 2017 15:33

W tym roku wyremontowany zostanie Dom Dziecka nr 11 przy ulicy Wólczańskiej. Prace mają rozpocząć się w poniedziałek 31 lipca, a ich zakończenie planowane jest na 15 sierpnia.

Remont obejmie m.in. murowanie, kładzenie płytek, szpachlowanie i malowanie ścian oraz - jak mówią studenci - to, co może wyniknąć niespodziewanie przy tego typu pracach. Dzięki uprzejmości sponsorów dzieci same mogły wybrać sobie kolory farb.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Po sukcesie poprzednich edycji, ruszamy pełni energii i chęci - zapewniają studenci. Według nich zaplanowane prace poprawią warunki mieszkaniowe i komfort życia 10 podopiecznych placówki.

Chojnacka przypomina, że studenci organizują wszystko sami - począwszy od wyboru placówki, oszacowania najpotrzebniejszych materiałów, a także pozyskania sponsorów i funduszy. Rzeczniczka zwraca uwagę, że wiele firm wspiera tę inicjatywę. "Pomoc płynie, począwszy od materiałów wysokiej jakości, poprzez wsparcie w wyżywieniu po zakwaterowanie wolontariuszy spoza Łodzi" - mówi.

Tegoroczna akcja organizowana jest już po raz trzeci. W ub. roku w jej ramach wyremontowano Dom Dziecka nr 10, a w rok wcześniej - Dom Dziecka przy ul. Drużynowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych