Suwałki: ruszyło głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego 2022

Mieszkańcy Suwałk, w woj. podlaskim od poniedziałku mogą głosować na 27 projektów do budżetu obywatelskiego na 2022 rok. Miasto przeznaczy na ten budżet 2,6 mln zł, zaś wartość zakwalifikowanych projektów to 6,9 mln zł.

Autor: PAP 20 września 2021 16:11

To dziewiąty budżet realizowany przez samorząd. Prezydent miasta zaplanował w budżecie 2,6 mln zł na ten cel. Miasto chce przeznaczyć 1,9 mln złotych na duże projekty, o wartości od 125 do 900 tys. zł. Na projekty małe, o wartości do 125 tys. zł, zostanie wydane 500 tys. złotych. Pulę 100 tys. zł samorząd przeznaczy też na projekty kulturalne lub społeczne o wartości do 20 tys. zł oraz 100 tys. zł na projekty Zielonego Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy mogą wybierać po jednym z projektów w czterech kategoriach. Projektów małych jest osiem, dużych siedem, kulturalnych lub społecznych 10 oraz dwa projekty tzw. zielone.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Złożono m.in. wnioski na budowę parku i wybiegu dla psów, parkingów, dróg, na rewitalizację lub tworzenie terenów zielonych, stworzenie mini tężni solankowej czy Parku Ułańskiego. Można także głosować na organizację pikników rodzinnych, medycznych i promujących zdrowy tryb życia, na wykonanie murali oraz akcję kastracyjną psów i kotów.

Głosowanie nad propozycjami potrwa do 15 października. Ogłoszenie wyników nastąpi 22 listopada. Magistrat zachęca do głosowania elektronicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych