Suwałki wydały 1,4 mln zł na wymianę starych pieców

Miasto Suwałki (Podlaskie) przez ostatnie sześć lat wydało 1 mln 370 tys. zł na wymianę starych pieców centralnego ogrzewania. Dotychczas z miejskiej dotacji na ten cel skorzystały 393 rodziny.

Autor: PAP 10 lutego 2022 12:06

Jak informuje magistrat, największą popularnością cieszyły się w tym czasie przyłącza do sieci gazowej. Z dotacji na instalację pieca gazowego skorzystało 240 mieszkańców. 92 osoby podłączyły się do sieci miejskiej, a w 61 zabudowaniach wymieniono piece na bardziej proekologiczne.

W tym roku miasto Suwałki przeprowadzi siódmą edycję programu. Przeznaczy na ten cel kolejne 200 tys. zł. Dotacje, w zależności od zasobności mieszkańców Suwałk, wynoszą od 3 do 6 tys. zł, a w przypadku wspólnot mieszkaniowych - 15 tys. zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Suwalczanie mogą składać wnioski w tym programie od 15 lutego do końca marca.

Władze Suwałk przyjęły Program Gospodarki Niskoemisyjnej w 2015 roku. Zakłada on redukcję zużycia energii, zwiększenie udziału w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz poprawę jakości powietrza w mieście. Program pozwala na pozyskiwanie na ten cel środków unijnych. Samorząd w ramach tego programu w 2018 roku zainstalował w mieście 11 czujników monitorujących jakość powietrza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych