Świnoujście dołączy do Mieszkania Plus

Miasto podjęło starania o pozyskanie środków na budowę mieszkań czynszowych na wynajem w ramach Mieszkania Plus. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podpisał list intencyjny w tej sprawie z prezesem BGK Nieruchomości Mirosławem Barszczem oraz wiceprezesem Włodzimierzem Stasiakiem.

Autor: HouseMarket.pl 16 lutego 2017 16:36

Jeśli sprawa zostanie sfinalizowana, wówczas na Warszowie mogłoby powstać około 200 mieszkań dla rodzin, które nie mają zdolności kredytowej w banku na kupno własnego mieszkania na wolnym rynku.

– Jeśli potwierdzi się, że czynsze w takich mieszkania będą oscylowały w granicach 15-17 zł za metr kwadratowy, to budowa takich mieszkań będzie dla nas priorytetem – przyznaje prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podpisanie listu intencyjnego jest pierwszym krokiem. - Gdyby okazało się, że zasady wynajmu takich mieszkań, przede wszystkim stawka czynszu, będą na wyższym poziomie, nieróżniącym się od tych na wolnym rynku, to w każdej chwili możemy się wycofać – podkreśla prezydent.

Prezydent dodał, że zadaniem miasta jest budowanie mieszkań przede wszystkim dla osób, których nie stać na kredyt mieszkaniowy z banku.

– Nie będziemy wspomagać budowy typowych mieszkań developerskich, z czynszami jak na wolnym rynku – zapewnia Janusz Żmurkiewicz.

Jak przypomina Urząd Miasta w Świnoujściu w programie Mieszkanie Plus są dwie ścieżki budowy mieszkań czynszowych na wynajem. Pierwsza to budowa na gruntach należących do Skarbu Państwa. Druga – na terenach gminnych. Miasto Świnoujście nie ma w swoich zasobach działek należących do Skarbu Państwa. Dlatego też wybrało drugą ścieżkę – tereny gminne.

Wskazana we wniosku lokalizacja ewentualnych budynków mieszkalnych to ulica Barlickiego. Oczywiście, jeśli doszłoby do realizacji, inwestycja obejmowałby również parkingi i plac zabaw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych