Szczecin dofinansuje łazienki i kuchnie

Szczecin dofinansowuje budowę łazienek, toalet oraz kuchni. O dotację mogą ubiegać się najemcy mieszkań komunalnych w ramach Programu Małych Ulepszeń.

Autor: HouseMarket.pl 21 września 2016 11:26

Program służy poprawie stanu technicznego lokali komunalnych. Dzięki tej inicjatywie mieszańcy Szczecina mogą otrzymać wsparcie na realizację inicjatyw remontowych. Każdy wnioskodawca, który spełni wszystkie wymogi formalne otrzyma dofinansowanie do planowanych inwestycji.

Przed złożeniem wniosku mieszkańcy powinni ustalić z zarządcą budynku warunki techniczne prac. Wnioski należy składać w administracji rejonowej Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych. Przyjmujący wniosek po dokonaniu wizji lokalnej opiniuje projekt po względem technicznym, rozpatruje go i określa termin wykonania robót.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najemcy lokali komunalnych mogą uzyskać dofinansowanie na wykonanie łazienki, toalety lub kuchni wraz z rozprowadzeniem instalacji i montażem urządzeń. Dofinansowanie powyższych celów wynosi 50 proc. kosztów realizacji inwestycji, nie więcej niż 6 tys. zł brutto w przypadku wniosków indywidualnych. Autorzy wniosków grupowych mogą liczyć na wsparcie w wysokości 60 proc., nie więcej niż 8 tys. zł brutto.

Możliwe jest również uzyskanie dofinansowania legalizacji samowolnie wykonanych łazienek, toalet, kuchni oraz instalacji centralnego ogrzewania. W takich przypadkach ZBiLK pokrywa całość kosztów  niezbędnej dokumentacji technicznej inwestycji, ale nie więcej niż 3,5 tys. zł brutto.

Jak informuje szczeciński magistrat, o dotacje mogą ubiegać się najemcy mieszkań komunalnych w budynkach, w których do tej pory nie przeprowadzano kapitalnych remontów.

Dofinansowanie z PMU następuje w przypadku lokatorów, którzy na dzień złożenia wniosku o objęcie danej inicjatywy dofinansowaniem, nie zalegają z opłatami z tytułu najmu oraz wywiązują się z innych obowiązków związanych z użytkowaniem lokalu mieszkalnego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych