Szczecin. TBS ma 20 lat

Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego obchodzi 20-lecie działalności. Od 1997 r. wybudowało 2590 mieszkań w różnych częściach Szczecina, a trakcie realizacji są kolejne inwestycje. W tym samym czasie zmodernizowało i przebudowało 515 mieszkań w śródmiejskich kamienicach.

Autor: HouseMarket.pl 24 stycznia 2017 15:50

Ostatnią, a zarazem największą zrealizowaną przez Szczecińskie TBS inwestycją jest zakończone w 2016 r. osiedle Sienno. Inwestycja na granicy Warszewa i Żelechowej liczy 297 mieszkań w 15 budynkach. Osiedle ma przestrzeń dla rodzin z dziećmi, place zabaw i atrakcyjną lokalizację – zaledwie kilka minut drogi samochodem do centrum miasta. Wszystkie osiedla budowane przez spółkę charakteryzują się najwyższym standardem wykonania.

Szczecińskie TBS zajmuje się również działalnością rewitalizacyjną. Jednym z pierwszych zadań, przed jakim stanęło, było zapewnienie mieszkańcom centrum miasta godnych warunków do życia. W rewitalizowanych kamienicach jest bezpieczniej, ładniej i przestronniej. Efekty rewitalizacji widać najlepiej na tzw. kwartałach turzyńskich, czyli obszarze w obrębie ul. Chodkiewicza, Pocztowej, Ściegiennego i Bolesława Śmiałego lub zespole zabudowanym między ulicami Wojska Polskiego, Bohaterów Getta Warszawskiego i Królowej Jadwigi.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Spółka we współpracy z Gminą Miasto Szczecin realizuje także wiele programów społecznych skierowanych do różnych grup, m.in. do dzieci z pieczy zastępczej, usamodzielniających się jej wychowanków, studentów, absolwentów, młodych rodzin, rodzin wielodzietnych wymagających wsparcia oraz seniorów.

Od 2014 r. w ramach Szczecińskiego TBS funkcjonuje program „Domu dla studenta”. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób o mieszkania może ubiegać się rocznie kilkadziesięcioro żaków. Absolwenci mogą skorzystać z programu realizowanego przez Miasto Szczecin we współpracy ze spółką – „Dom dla absolwenta”, który zapewnia mieszkania młodym ludziom posiadającym wykształcanie lub wykonujących zawody oczekiwane przez pracodawców.

Oferta Szczecińskiego TBS jest również skierowana do osób starszych. W ramach programu mieszkaniowego „Dom dla seniora” spółka zapewniła 23 mieszkania dla osób powyżej 65lat. Mieszczą się one w budynku zaprojektowanym zgodnie z potrzebami przyszłych lokatorów, w tym szczególnie ze stworzeniem miejsca do wspólnych spotkań sąsiedzkich. Ponadto mieszkańcy mogą korzystać z oferty rekreacyjno-kulturalnej oferowanej w klubie Senior-Wigor. Przygotowywane są kolejne mieszkania, które będą proponowane osobom starszym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych