Szczecin: trwa usuwanie awarii sieci ciepłowniczej

Urwany spust w komorze ciepłowniczej był przyczyną awarii sieci, która spowodowała brak ogrzewania i ciepłej wody u mieszkańców części osiedla Gumieńce – poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka Szczecińskiej Energetyki Cieplnej. Problemy powinny się zakończyć najpóźniej w piątek wczesnym popołudniem.

Autor: PAP 14 stycznia 2021 16:10

Spust w komorze ciepłowniczej nie wytrzymał wysokiego ciśnienia - wyjaśniła w rozmowie z PAP w czwartek rzeczniczka Szczecińskiej Energetyki Cieplnej Danuta Misztal. "Od piątku pracowaliśmy na bardzo wysokich ciśnieniach, aby wtłoczyć jak najwięcej ciepła" - mówiła. Wskazała, że takie działanie prowadzone było ze względu na awarie, do których doszło w ubiegły piątek w należących do PGE Elektrociepłowniach Szczecin i Pomorzany.

Jak poinformowała Misztal, kończy się naprawa usterki i wkrótce rozpocznie się uzupełnianie wody w sieci, przy czym konieczna jest duża ostrożność - może to potrwać nawet kilkanaście godzin.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Awaria sieci ciepłowniczej nastąpiła późnym popołudniem w środę przy Rondzie Uniwersyteckim na lewobrzeżnych Gumieńcach. Na ulicę wydostawała się gorąca woda, tworząc parę wodną i powodując problemy z przejazdem. Ciepłej wody i ogrzewania nie mieli nie tylko mieszkańcy pobliskiego blokowiska - osiedla Reda, ale także mieszkańcy bardziej odległych osiedli w lewobrzeżnej części miasta.

Problem dotyczy obecnie mieszkańców Redy. Jak przekazała rzeczniczka SEC, ciepła woda i ogrzewanie powinny powrócić do mieszkań najpóźniej wczesnym popołudniem w piątek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych