Szczecin zachęca do konsultacji ws. programu opieki nad zabytkamiPAP - 23 listopada 2020 13:05


Mieszkańcy Szczecina, zainteresowani miejskim programem opieki nad zabytkami będą mogli wziąć udział w spotkaniu online w najbliższy wtorek.

Do 3 grudnia miasto czeka na opinie mieszkańców, dotyczące tworzonego przez miejskiego konserwatora zabytków Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami - poinformowały w poniedziałek służby prasowe magistratu.

Miasto zachęca do wzięcia udziału w konsultacjach. Wszyscy chętni będą mogli przedstawić swoje pomysły dotyczące społecznego udziału w sprawowaniu ochrony i opieki nad zabytkami. Chodzi o współpracę m.in. pomiędzy organem administracji konserwatorskiej, właścicielem zabytku a organizacją pozarządową, przy typowaniu lokalnych zasobów zabytków do ujęcia w Gminnej Ewidencji Zabytków, czy sygnalizację zagrożeń w obszarze ochrony zabytków.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek o godz. 17. Przez obostrzenia sanitarne związane z pandemią wszystkie spotkania konsultacyjne odbędą się w formule online za pośrednictwem internetowej platformy clickmeeting. Aby wziąć udział w spotkaniu w dniu 24 listopada chwilę przed godz. 17 należy wejść w link: https://komunikat.clickmeeting.com/konsultacje24-11

Konsultacje prowadzone będą również w formie ankiet dostępnych na stronie internetowej www.konsultuj.szczecin.pl oraz w formie papierowej. Będzie je można zostawiać w urnach w magistracie i jego filii w prawobrzeżnej części miasta.

Przez cały czas trwania konsultacji dostępna będzie specjalna skrzynka mailowa pod adresem: zabytki@um.szczecin.pl, na którą mieszkańcy będą mogli zgłaszać uwagi i propozycje dotyczące tematyki konsultacji.