Szczytno zbuduje blok z mieszkaniami komunalnymi

Szczytno otrzymało 1,1 mln zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego na zbudowanie bloku z mieszkaniami komunalnymi. Pozostałe środki na budowę miasto wyłoży z własnej kasy. Docelowo Szczytno chce zbudować trzy bloki komunalne.

Autor: PAP 13 stycznia 2017 11:41

Sekretarz miasta Szczytno Lucjan Wołos poinformował w piątek, że blok komunalny stanie w południowej części miasta przy ul. Sobieszczańskiego, na działce należącej do samorządu.

- Budowę chcemy zacząć wiosną, mamy nadzieję, że za rok pierwszy blok z 18 mieszkaniami będzie gotowy - powiedział Wołos. Dodał, że projekt budowlany jest już gotowy, miasto zarezerwowało także w swoim budżecie pieniądze na inwestycję.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Blok z mieszkaniami komunalnymi jest pierwszym tego rodzaju od 12 lat, jaki zbuduje samorząd Szczytna. - Dotąd nie było wsparcia ze strony państwa dla tego typu inwestycji, dlatego się ich nie podejmowaliśmy. Teraz dostaliśmy 30 proc. dofinansowania, to spora kwota - podkreślił Wołos.

Z szacunków miasta wynika, że zbudowanie bloku z 18 mieszkaniami komunalnymi będzie kosztowało 3,6 mln zł.

W ocenie Wołosa nowe lokale komunalne otrzymają ci, którzy najdłużej w mieście oczekują na mieszkanie i nie zalegają z opłatami za mieszkanie, które obecnie zajmują. - Kolejka oczekujących na mieszkanie komunalne od lat jest w Szczytnie długa i się nie skraca - przyznał samorządowiec.

Docelowo na działce przy Sobieszczańskiego miasto chce zbudować trzy bloki z mieszkaniami komunalnymi. Na razie nie wiadomo, kiedy powstaną kolejne dwa budynki.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych