Tak chcą mieszkać Polacy. TOP 5 osiedlowych udogodnień

Wybierając mieszkanie na pierwszym miejscu zwracamy uwagę na elementy takie jak: liczba pomieszczeń czy lokalizacja. Z czasem jednak na znaczeniu zyskują nie tylko cechy samej nieruchomości, ale również całe jej otoczenie czy dodatkowe udogodnienia.

Autor: housemarket.pl 01 września 2021 08:06

Realizując inwestycje mieszkaniowe deweloperzy tworzą przestrzeń kompleksowo, z myślą o każdym mieszkańcu. To oznacza wiele udogodnień, ważnych także latem - od komfortowych ogrodów, dziedzińców, placów zabaw po lokalizacje blisko terenów zielonych. Finalnie, nowo budowane osiedla mają wiele przewag konkurencyjnych wobec starszego budownictwa.

- Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest kompleksowość każdego nowego projektu mieszkaniowego. Od części wspólnych, przez małą architekturę, aż po otoczenie inwestycji. Wiele aspektów wpływa na zadowolenie klientów, a jednocześnie ich oczekiwania cały czas się zmieniają. Wśród tych nowych, ale jakże istotnych dla nas wszystkich, pojawia się potrzeba uzyskiwania równowagi między dynamiczną urbanizacją przestrzeni miejskich i podmiejskich, a potrzebami natury. Branża deweloperska jest świadoma konieczności takich zmian, takich działań. Chce dbać o środowisko bardziej niż do tej pory - mówi Andrzej Marszałek, prezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

1. Bliskość przyrody

Oczekiwania nabywców są coraz większe, a na rynku jest niespotykana konkurencja. Buduje się dużo, popyt na mieszkania nie słabnie. Deweloperzy są gotowi zapłacić więcej za atrakcyjnie usytuowaną działkę. Kleszczewo Park inwestycja firmy Agrobex wyróżnia się m.in. kameralną zabudową, rozwiązaniami proekologicznymi oraz sąsiedztwem zieleni zabytkowego parku.

- Nasza inwestycja realizowana jest na terenie gwarantującym ciszę i spokój, a to pozwala uzyskać wewnętrzną równowagę i pomaga nabierać sił na każdy dzień – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex.

2. Taras lub ogród w cenie

Nowe mieszkania oferowane przez deweloperów nierzadko mają pokaźne tarasy lub ogródki. Tego rodzaju lokale kosztują więcej, jednak Polacy wykazują nimi niemałe zainteresowanie. Przyczyną jest m.in. pandemia i związane z nią ograniczenia w poruszaniu się. Spędzamy więcej czasu w mieszkaniach, więc  dodatkowa otwarta przestrzeń do wypoczynku jest aktualnie na wagę złota.

- W naszej ofercie są projekty nieszablonowe, np. lokal z własnym ogrodem 126,5 mkw. i dodatkowym tarasem 19,92 mk. Ponadto warto zwrócić uwagę na mieszkania z dwoma tarasami, o powierzchniach 33,02 i 11,74 mkw. - podkreśla Marcin Ostojski z firmy KDM Deweloper.

Inwestycja Rodzinny Zakątek, swoją nazwą nawiązuje do idei, jaka przyświeca deweloperowi KM Building.

- Warto zamieszkać wśród spokojnej i zalesionej okolicy, z dostępem do pięknych jezior, oraz miejscowości Kórnik. To sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Rodzinny Zakątek w miejscowości Błażejewo to dobre miejsce do zamieszkania – zaznacza Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Inwestycja składa się z domów szeregowych z ogrodami.

Drugi projekt tego dewelopera to Zalasewo Park. Aktualnie realizowany jest trzeci budynek wielorodzinny, z mieszkaniami oraz apartamentami. – Nie trzeba kupować domu, by mieć przyrodę za oknem. W inwestycji Zalasewo Park zaprojektowaliśmy ogródki, a także przestronne balkony, które pozwolą na odpoczynek na świeżym powietrzu w obrębie swojej prywatnej przestrzeni – opisuje Maciej Bartczak.

3. Strefy zielone 

KDM Deweloper buduje blisko granicy z Poznaniem w Szczytnikach osiedle Malarska. W I etapie projektu powstanie 38 lokali w zabudowie szeregowej. Inwestor zaplanował tu sporo stref dodatkowych, sprzyjających aktywności fizycznej. Powstanie boisko wielofunkcyjne, siłownia plenerowa (park street workout) i osobna strefa zieleni, stanowiąca atrakcyjną scenerię miejsca wypoczynku i przestrzeni osiedlowej.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych