Tak deweloperzy wspierają teraz klientahousemarket.pl - 26 października 2020 12:35


Zakup mieszkania to dla wielu osób ważna kwestia. Dokonując wyboru różnych produktów, czy usług, często skorzystać możemy z pomocy sprzedawcy - nie inaczej jest w przypadku deweloperów, którzy pomagają swoim klientom w znacznie szerszym zakresie. Doradztwo w wyborze, usługi w zakresie kredytowania, zmiany aranżacyjne to tylko niektóre z oferowanych form pomocy.

- Przed deweloperami stoi nie tylko zadanie sprzedaży nieruchomości, ale również ułatwienie tego procesu przyszłym mieszkańcom. Od chwili, kiedy klient kontaktuje się z biurem sprzedaży, aż po moment odebrania kluczy do lokalu, deweloperzy powinni służyć wszelką pomocą i radą, często nawet wykraczającą poza powszechne praktyki - mówi Agnieszka Banaszak, wiceprezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Klient pyta, deweloper doradza

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przed poszukującymi mieszkania ważne wyzwanie. Wybrać własne M, którego cena będzie zbieżna ze zdolnością kredytową, przejście przez transakcję, odbiór i wykończenie wnętrz – tak, by zmieścić się w budżecie. Na takie potrzeby odpowiada Agrobex, deweloper z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku.

- Klienci podczas wyboru swojego „M” pytają o ofertę wykończenia lokalu. Wiele osób chce w tej kwestii zaufać profesjonalistom. Mieszkania „pod klucz” zakupić można we wszystkich naszych inwestycjach: Kleszczewo Park, Radosna IV, Wilczak 20, Nowe Żegrze i Zielone Pobiedziska. W ramach projektu Wilczak 20 aktualnie mamy promocję. I tak, pakiet wykończeniowy Idea to 350 zł za mkw, a pakiet Perfect - 500 zł. - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.

Choć wielu klientów już zapewne myśli, jak urządzą swoje wymarzone wnętrza, to najpierw trzeba sprawdzić zdolność kredytową. I w tym przypadku może pomóc deweloper.

- Pracownicy naszego biura, razem z dedykowanym ekspertem finansowym, są do dyspozycji – zaznacza Piotr Łopatka, członek zarządu firmy Proxin Investment. Deweloper oferuje możliwość łączenia mieszkań z VI etapu inwestycji Nowe Ogrody - o ile taka chęć zostanie odpowiednio wcześnie zgłoszona.

Klient może wybrać mieszkanie i je zarezerwować, do czasu załatwienia formalności kredytowych.

- Pierwsza rezerwacja, na okres 3 dni, jest bezpłatna. Następnie ustalana jest data podpisania umowy rezerwacyjnej, która skutkuje wpłatą 5000 zł kaucji na poczet zakupu mieszkania. Tak wyglądają pierwsze kroki do własnego lokum, w których wspieramy naszych przyszłych mieszkańców - informuje Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.

Mieszkanie na miarę potrzeb

Możliwość łączenia mieszkań w pionie i poziomie to rozwiązanie, które oferuje Grupa Partner w inwestycji Śródka Od Nowa 2. Jednocześnie trwa promocja na komórkę lokatorską gratis przy zakupie mieszkań 2-,3- i 4-pokojowych. Z kolei osoby celujące w inwestowanie w nieruchomości, mogą skorzystać z wiedzy eksperckiej i zarezerwować smart apartament w Nadolnik Compact Apartments.

Inwestor osiedla Leonarda 8, DRN Concept Deweloper, jest gotowy pomóc przyszłym mieszkańcom w aranżacji przestrzeni. Ostatnie wolne lokale oferuje również inwestor Enklawy Winogrady. - Spora część naszych klientów wybierała mieszkanie tuż przed bądź tuż po rozpoczęciu prac budowlanych. Dzięki temu wiele zyskali, ponieważ zmiany aranżacyjne nasze ekipy wykonały w cenie lokalu. Dzięki temu mieszkanie nabiera spersonalizowanego charakteru, zgodnego z oczekiwaniami przyszłych domowników -mówi Krystian Cebulski, inwestor osiedla Enklawa Winogrady.

- Nasze najnowsze propozycje to Horyzont Naramowice i Wilda Corner, zaprezentowane premierowo na Targach Mieszkań i Domów pod koniec września. Klienci, którzy kontaktują się z nami już teraz, mają większy wybór wolnych mieszkań. Ponadto mogą zgłosić wiele zmian w instalacjach elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, czy nawet ustawienia ścianek działowych - zaznacza Mateusz Glema z poznańskiego biura sprzedaży Grupy Inwest.

Nową inwestycję proponuje Quadro Development.

- Niedługo rozpoczynamy budowę inwestycji Rezydencja Winiary. Trwa realizacja Piątkowskiej 103. Mieszkanie powinno podobać się nabywcy w każdym detalu. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, w celu omówienia szczegółów, w tym chociażby kwestii aranżacji lokali w naszych inwestycjach - podkreśla Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development.

Często deweloper oferuje „coś więcej”, co stanowi swoistą zachętę dla klienta i pozwala ograniczyć niektóre koszty.

- W inwestycji Nowa Murowana 2 do mieszkań proponujemy komórkę lokatorską gratis i ogólnodostępne, bezpłatne miejsca parkingowe. Służymy pomocą w wielu innych sprawach, o czym można się przekonać odwiedzając biuro na inwestycji - mówi Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży Nowa Murowana 2.

Wymarzone mieszkanie, wymarzony dom

Wśród klientów są też tacy, którzy myślą o domu i jest to druga, bądź jeszcze kolejna nieruchomość. Dzięki doświadczeniom z poprzedniego zakupionego lokum, mają większą świadomość swoich potrzeb.

- Czasami spotykamy się z naszymi klientami, prezentując gotowe lokale z poprzednich etapów Rodzinnego Zakątka. Zdarza się, że przyszli nabywcy zaskakują nas swoimi pomysłami, oczywiście in plus, a my chętnie je realizujemy - zaznacza Maciej Bartczak, współwłaściciel firmy KM Building.

- Na Osiedlu Przy Jeziorach mamy dostępne dwa warianty metrażu i rozmieszczenia powierzchni, ale pozostajemy otwarci w kwestii wprowadzania zmian na etapie budowy domu - mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu More Place. 

Szeroką ofertę fachowego doradztwa oferuje również Sky Investments.

- Dzięki nawiązaniu współpracy z partnerami biznesowymi proces urządzania wymarzonej przestrzeni w domu czy też w mieszkaniu może być szybszy i dużo wygodniejszy. Firma redNet Dom jest ekspertem w kompleksowej obsłudze z zakresu wykończenia wnętrz, co pozwala pomóc stworzyć mieszkańcom aranżacje, które spełnią ich oczekiwania - mówi Małgorzata Walczak-Łondka, manager rozwoju biznesu i sprzedaży w firmie Sky Investments.

Klient doceni też dewelopera, który dzieli się swoimi doświadczeniami.

- Nasze portfolio to udane realizacje na terenie Poznania, w tym między innymi na Jeżycach i Grunwaldzie. Gwarantujemy wiedzę ekspercką i udzielamy wsparcia merytorycznego, a to przekłada się na spokój nabywców - mówi Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach.

Zadowoleni klienci z chęcią przekażą pozytywną opinię swoim przyjaciołom, rodzinie. A marka dewelopera to jedno z najważniejszych kryteriów.

- Własny dom w jednej z naszych inwestycji wybrało już ponad 200 rodzin, co nas bardzo cieszy. Niedawno zaprezentowaliśmy premierowo II etap osiedla Nowy Jasin i już szósty inwestycji Zielone Rabowice II. Nasi klienci wiedzą, że gwarantujemy jakość i przemyślane projekty, dbając o nich od pierwszej wizyty w biurze - podsumowuje Hanna Brygier,