Tak SGI wspiera rozwój dzielnicy

SGI przekazało drogę przy osiedlu mieszkaniowym Nova Bluszczańska.

Autor: Housemarket.pl 22 lutego 2022 09:27

  • Spółka deweloperska SGI jest obecna na warszawskim Mokotowie już od kilku lat.
  • Szczególnie bliskie jest jej osiedle Siekierki, gdzie powstały już trzy projekty, aktualnie w budowie jest czwarty, a w planach są kolejne.
  • Firma aktywnie wspiera także rozwój samej okolicy.

W ostatnich dniach deweloper przekazał na własność dzielnicy wybudowaną wzdłuż inwestycji Nova Bluszczańska drogę publiczną. Powstała ulica Piniowa ma długość ok. 300 metrów i zawiera niezbędną infrastrukturę. Koszt realizacji wyniósł ok. 1,7 mln. zł.

Ulica Piniowa realizowana była równolegle z inwestycją Nova Bluszczańska na warszawskich Siekierkach. Blisko rok temu spółka SGI do użytku oddała ciąg pieszo-jezdny o szerokości 6 metrów, co umożliwiło spacery oraz ruch i postój pojazdów. Wjazd znajduje się od strony ulicy Bluszczańskiej. Oprócz jezdni, deweloper zapewnił odpowiednie oświetlenie, chodnik i pasmo zieleni.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Droga od momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie była dostępna dla wszystkich. Aktualnie została przekazana na własność dzielnicy. Dodatkowo celem inwestycji było usprawnienie i poprawa komunikacji w tej części Mokotowa. Całkowity jej koszt wyniósł ok. 1,7 mln zł. SGI już zapowiedziało kolejne tego typu realizacje na Siekierkach.

– W SGI jednym z głównych filarów, na których opieramy biznes jest bycie odpowiedzialnym inwestorem. Oprócz wysokiej jakości mieszkań i domów, chcemy dostarczać jeszcze więcej. Wiemy jak ważna dla mieszkańców jest najbliższa okolica i jej funkcjonalne zagospodarowanie, dlatego dodatkowo realizujemy między innymi drogi, z całą ich niezbędną infrastrukturą. Stale sprawdzamy jakie są potrzeby, zarówno mieszkańców jak i samej dzielnicy, aby móc aktywnie wspierać jej rozwój – wyjaśnia Robert Stachowiak, prezes zarządu SGI.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych