Tak wyglądało lato na placach budowy. Praca wre w Wielkopolsce

Tegoroczne lato sprzyja budowom. Mimo trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej wielkopolskie inwestycje deweloperskie postępują zgodnie z harmonogramem. Klienci poszukujący własnych czterech kątów mają spory wybór spośród domów, mieszkań i kompaktowych kawalerek zarówno w granicach Poznania, jak i poza powiatem poznańskim.

Autor: housemarket.pl 27 sierpnia 2020 22:38

Ostatnie tygodnie to czas wzmożonej pracy na budowach. Nadal stosowane są wszelkie środki ostrożności oraz nowe rozwiązania w funkcjonowaniu wielu podmiotów biorących udział w realizacji projektów mieszkaniowych.

- Branża deweloperska zastosowała szereg działań, które pozwalają bezpiecznie dopełniać zobowiązań wobec klientów i partnerów. Wszyscy prowadzimy budowy w podwyższonym rygorze sanitarnym, by prace postępowały zgodnie z założonymi harmonogramami. Kontynuujemy rozpoczęte inwestycje, wprowadzamy nowe, jak i dokonujemy procedur odbiorowych. Budujemy gospodarkę w nowej rzeczywistości - podkreśla Robert Łopiński, wiceprezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Deweloperzy uspokajają

Na wielkopolskich budowach nie odnotowano przestojów. Większość z nich postępuje zgodnie z planem, a pierwotne terminy odbiorów nie są zagrożone.

- Agrobex regularnie rozwija swoje inwestycje. Sytuacja z Covid 19 nie spowodowała przestojów na budowach. To nie pierwszy raz kiedy dostosowaliśmy się do nowych warunków, zatem terminy realizacji były i są niezagrożone - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex.

Deweloper kończy prace związane z ostatnim już budynkiem poznańskiego osiedla Wilczak 20. Z kolei w Zalasewie trwa budowa pierwszego budynku w ramach projektu Radosna IV, a do sprzedaży trafiły 2 budynki czyli łącznie 108 funkcjonalnych mieszkań o powierzchni od 36,32 do 68,94 mkw. Zgodnie z harmonogramem przebiegają również prace na inwestycji Zielone Pobiedziska, Kleszczewo Park oraz Osiedle Silesia na terenie Zielonej Góry.

Podobnie sytuację ocenie EBF Development, który od lipca przeprowadza odbiory w budynku nr osiem na osiedlu Reduta Nowe Podolany.

- Nasze terminy pozostały niezagrożone, a nawet udało się przekazać klucze do mieszkań wcześniej niż zakładał harmonogram. Zaś budynek nr 9 sukcesywnie pnie się w górę. Część budynku osiągnęła już poziom 6 kondygnacj – zaznacza Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.

Swoje projekty rozwija również Proxin Investment. Deweloper, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, premierowo wprowadził do sprzedaży VI etap osiedla Nowe Ogrody i planowo kontynuuje nadmorski projekt Nautic Park.

- W najnowszym etapie Nowych Ogrodów prowadzimy prace ziemne, stawiamy fundamenty, a do końca miesiąca pojawi się na budowie żuraw, zaś w piątym etapie trwają prace wykończeniowe. Przygotowujemy elewację, montujemy balustrad balkonowe oraz wykonujemy drogi dojazdowe - informuje Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment.

Nowość pojawiła się także od Sky Investments. Na osiedlu Rodzinne Podolany ruszyła sprzedaż kolejnego etapu, który objął budowę mieszkań dwupoziomowych z tarasami na dachu oraz domów z ogrodami w zabudowie szeregowej.

- Równolegle z wprowadzeniem do sprzedaży dwóch nowych szeregów - C i F - rozpoczęliśmy też ich realizację. W sierpniu zostaną wykonane fundamenty i ściany fundamentowe - mówi Małgorzata Walczak-Łondka, specjalista ds. sprzedaży firmy Sky Investments.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych