Taki rozkład mieszkania pokochali wrocławianie

Wrocławscy deweloperzy przyznają, że klienci chętniej niż jeszcze kilka lat temu decydują się na opcję wykończenia pod klucz. Nie mniej ważny jest dla nich rozkład mieszkania.

Autor: HouseMarket.pl 23 maja 2017 09:57

Ludzie poszukujący mieszkania we Wrocławiu mają określone preferencje co do układu pomieszczeń. Chętnie decydują się na te lokale, w których wejście znajduje się naprzeciwko salonu. Znacznie częściej wybierana jest też zamknięta kuchnia.

– W mieszkaniach kupowanych w celach inwestycyjnych stało się to wręcz wymogiem – komentuje Jakub Orski z biura sprzedaży wrocławskiego dewelopera WPBM Mój Dom. Osobna łazienka i toaleta to kolejny punkt na liście tych, którzy kupują duże mieszkania. W przypadku mniejszych niż czteropokojowe – nie stanowi to różnicy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Oddzielna garderoba, ale nie kosztem pokoju

Ważna jest funkcjonalność i łatwość aranżowania. Dobrze, jeśli lokum posiada oddzielną garderobę lub jego układ stwarza możliwość urządzenia jej w przedpokoju. Niewielu jednak decyduje się przeznaczyć na ten cel jeden z pokoi. W przypadku, gdy metraż nie pozwala na stworzenie garderoby w przedpokoju, dobrym rozwiązaniem okazuje się szafa w zabudowie.

Funkcjonalny układ na planie prostokąta

– Największą popularnością cieszą się u nas mieszkania na planie prostokąta. Dość często wybierane są także te o kwadratowym kształcie. Nasi klienci chętnie decydują się na lokale z oknami od strony południowej i zachodniej. W popularności prym wiodą mieszkania z tarasem lub balkonem. Mamy w swojej ofercie inwestycje, w których na jedno mieszkanie przypadają dwa, a nawet trzy balkony. Tak jest chociażby w naszej najnowszej inwestycji Rybnicka Park. Lokale zaprojektowane w ten sposób cieszą się dużą popularnością – opowiada Jakub Orski.

Cenią gotową aranżację

W dzisiejszych czasach życie nabrało zawrotnego tempa. Coraz częściej pracujemy w miejscu znacznie oddalonym od naszego domu. Tak samo fakt zatrudnienia w dwóch różnych miastach przestał kogokolwiek dziwić. Poszukujemy rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić nam czas. Dobrą alternatywą są gotowe mieszkania. Wrocław jest miastem dobrze skomunikowanym, dlatego wielu decyduje się przeprowadzić właśnie tu.

– Ludzie, którym szczególnie zależy na zakupie mieszkania wykończonego pod klucz, najczęściej pochodzą spoza Wrocławia. Nie mają możliwości aranżowania lokum na odległość, dlatego wolą zdać się na profesjonalistów i zamieszkać w już urządzonym wnętrzu. To wygodna opcja i zarazem pewność, że wszystko zostanie dopilnowane – konkluduje Jakub Orski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych