Tauron przyłączył 32,7 tysięcy instalacji fotowoltaicznych w ub.r.PAP - 11 lutego 2021 11:22


Rekordową liczbę 32,7 tys. nowych instalacji fotowoltaicznych przyłączyła w zeszłym roku do sieci w Małopolsce firma energetyczna Tauron. Według władz spółki, liczba instalacji fotowoltaicznych na domach i budynkach użyteczności publicznej przyrasta skokowo.

Według zaprezentowanych w czwartek danych, Tauron w ciągu ostatnich lat przyłączył do swojej sieci dystrybucyjnej w województwie małopolskim w sumie 47,7 tys. mikroinstalacji.

Na całym obszarze działania spółki, obejmującym Polskę południową w ubiegłym roku firma przyłączyła 97,7 tys. takich instalacji, o łącznej mocy 658 MW, a od początku - ponad 145 tys.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak zaznaczył Wojciech Ignacok, prezes Tauron Polska Energia, o skali "zielonego zwrotu", jaki zrobili klienci spółki na dachach swoich domów najlepiej świadczy fakt, że w 2017 r. do sieci zostało podpiętych nieco ponad 4 tys. mikroinstalacji.

"W ubiegłym roku kilka tysięcy instalacji fotowoltaicznych przyłączaliśmy w ciągu kilkunastu dni. W sumie w 2020 roku do sieci operatora w Grupie Tauron przyłączonych zostało prawie 100 tys. mikroinstalacji" - podsumował.

Poza mikroinstalacjami Tauron przyłączył też 58 innych Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).