TDJ Estate: w tym roku przekażemy około 700 mieszkań

TDJ Estate miniony rok może zaliczyć do owocnych. W sumie, w 2021 roku w ręce klientów w Katowicach oraz Zabrzu deweloper przekazał 350 kompletów kluczy do nowych mieszkań. Jak zaznacza Maciej Wójcik, spółka na 2022 rok ma równie ambitne cele. "Planujemy uzyskać pozwolenia na budowę około dziewięciuset mieszkań w ramach sześciu kolejnych inwestycji i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa".

Autor: housemarket.pl 17 stycznia 2022 08:53

  • Z perspektywy TDJ Estate, rok 2021 pod kątem sprzedażowym był podobny do poprzedniego, jednak produkcyjnie był bardzo skomplikowany. Deweloper odczuwał skutki pandemii i zerwanych łańcuchów dostaw.
  • W 2021 deweloper zakończył sprzedaż w ramach piątego i największego etapu zlokalizowanej w katowickiej Ligocie inwestycji mieszkaniowej Osiedle Franciszkańskie, liczącej łącznie 401 mieszkań.
  • Kolejnym sukcesem było oddanie do użytkowania pierwszego etapu Pierwszej Dzielnicy, inwestycji realizowanej w sąsiedztwie katowickiej Strefy Kultury. W ramach projektu powstało 265 mieszkań. 

 2021 rok zapisze się na kartach historii jako rok próby powrotu do „normalności” po brzemiennym w skutki lockdownie, odradzania się popytu i ponownego uruchamiania globalnej gospodarki. Jak wyglądał ten rok z perspektywy firmy TDJ? 

Procesy produkcyjne mierzyły się ze skutkami zerwanych łańcuchów dostaw, a wysoka podaż pieniądza istotnie wpłynęła na nastroje konsumenckie i silny popyt na instrumenty mogące ochronić wartość pieniądza w czasie, jakimi okazały się nieruchomości. Dla sektora sensu largo, mijający rok był zmaganiem się z ograniczoną podażą materiałów budowlanych, znaczącym wzrostem ich cen, brakiem wykwalifikowanej siły roboczej oraz spektakularnymi wolumenami sprzedaży mieszkań, przy rekordowo niskich stopach procentowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: TDJ ESTATE CZŁONKIEM POLSKIEGO TOWRZYSTWA EKOLOGICZNEGO 

Dla TDJ rok 2021 był wyjątkowy również z innych względów. Firma świętowała okrągły jubileusz.

Dokładnie 10 lat temu rozpoczęliśmy naszą przygodę z rynkiem nieruchomości pod marką TDJ Estate. W ciągu roku mieliśmy wiele okazji do świętowania, był to dla nas również czas podsumowań. Mijający rok oceniamy jako ciężki pod kątem procesu inwestycyjnego. Mierzyliśmy się z wieloma wyzwaniami związanymi z pandemią – pierwszy raz podczas naszej dziesięcioletniej działalności deweloperskiej spotkaliśmy się z sytuacją, w której podwykonawca nie był w stanie zrealizować inwestycji, której się podjął. Było to dla nas nie lada wyzwanie, jednak dzięki determinacji i ciężkiej pracy całego zespołu udało nam się zrealizować i uruchomić wszystkie inwestycje zgodnie z harmonogramami i w ramach założonych budżetów. Nie bez znaczenia dla powodzenia naszych inwestycji było odmrożenie procedur urzędowych, co pozwoliło na uzyskiwanie pozwoleń na budowę i użytkowanie obiektów budowlanych.

Ile mieszkań oddali Państwo do użytkowania w mijającym roku? Jakie inwestycje udało się zrealizować w tym czasie?

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych