Termo Organika solidarnie z Ukrainą

Termo Organika producent styropianu w Polsce włączył się w pomoc na rzecz Ukrainy. Spółka odpowiedziała na apel Polskiej Misji Medycznej i zasiliła jej konto pieniędzmi, które m.in. zapewnią opiekę medyczną w neonatologicznym szpitalu w Kijowie prowadzącym intensywną terapię noworodków. Tak jak w przypadku pomocy ośrodkom społecznym w kraju, Termo Organika planuje uruchomić swój stały program pomocy Ukraińcom i Ukrainie.

Autor: housemarket.pl 17 marca 2022 13:15

Polacy oraz polskie firmy po raz kolejny zdają egzamin z solidarności. Termo Organika oraz jej pracownicy, tak jak większość rodaków, spontanicznie otworzyła serca i włączyła się w pomoc Ukraińcom i Ukrainie. Spółka odpowiedziała na zapotrzebowanie i prośbę Polskiej Misji Medycznej związaną z zaopatrzeniem szpitala dziecięcego Kijowie.

W związku z agresją rosyjską na Ukrainie i olbrzymią grupą uchodźców Termo Organika planuje uruchomić specjalny program solidarnościowo- pomocowy. Producent nie chce pomagać tylko doraźne, zamierza tak jak w przypadku prowadzonych projektów prospołecznych na terenie kraju stworzyć autorski model pomocy Ukraińcom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Mamy duże doświadczenie, ponieważ od ponad dekady wspieramy stale trzy ośrodki społeczne w Polsce. Wypracowaliśmy własną, konsekwentną metodę pomocy. Z każdego sprzedanego metra sześciennego naszego styropianu przekazujemy drobną kwotę na pomoc potrzebującym. Rekordowa, najwyższa w kraju sprzedaż styropianu zapewnia zebranie co najmniej kilkudziesięciu tysięcy rocznie, które wspiera ośrodki społeczne – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki. – Obecnie jest duża potrzeba niesienia pomocy nie tylko Polakom, ale także naszym sąsiadom ze Wschodu poszkodowanym przez rosyjską inwazję. Nie tylko firma, ale sami pracownicy chcą pomagać. Moja rodzina nie jest jedyną, która aktywnie włączyła się w pomoc przyjmując pod dach Ukraińców - dodaje.

Ośrodki z systemowym wsparciem Termo Organiki

Termo Organika wspiera stale trzy polskie ośrodki społeczne, które pomagają osobom wymagającym wyjątkowej troski. Konsekwentne wsparcie Termo Organiki zapewnia placówkom dodatkowe dofinansowanie, a podopiecznym lepsze i sprawiedliwsze warunki życia. Wsparcie finansowe przeznaczone jest głownie na zakup niezbędnego sprzętu edukacyjnego, lekarstw, ale także i na rozrywkę.

Dom Dziecka pod Kopcem w Krakowie to unikatowy w skali kraju punkt, w którym zawsze znajdzie się miejsce nie tylko dla osieroconych dzieci, ale także dla samotnych, nieletnich matek. W ośrodku panuje ciepła, rodzinna atmosfera pozwalająca na prawidłowy rozwój wychowanków. Priorytetem domu dziecka jest szybka diagnoza sytuacji i uregulowanie spraw prawnych dzieci, tak by jak najszybciej mogły wrócić do biologicznej rodziny, lub jeżeli to niemożliwe, aby znalazły inną formę opieki zastępczej. Każdego dnia dzieci mają zapewnioną profesjonalną opiekę, by młode mamy mogły w tym czasie chodzić do szkoły lub studiować. Po ukończeniu edukacji ośrodek wraz z Urzędem Miejskim w Krakowie pomaga im znaleźć pracę oraz własne mieszkanie.
Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Stoku Lackim jest ważną placówką koedukacyjną, zajmującą się kształceniem oraz wychowywaniem dzieci o obniżonej sprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim. Prawidłowy rozwój dziecka jest bardzo ważny i odbywa się przez ruch, zabawę, muzykę, obcowanie w środowisku, poznawanie za pomocą zmysłów. Kluczowe jest trafne dobranie metody pracy, która pozwala na zaspokojenie wielu potrzeb dzieci. Proces edukacji podopiecznych ośrodka przebiega w oparciu o realizację indywidualnych programów edukacyjnych, dostosowanych do potrzeb i możliwości fizycznych, predyspozycji umysłowych i psychicznych.

Mielecki ośrodek to jeden z najlepszych ośrodków Rehabilitacyjno-Wychowawczych dla Dzieci z Upośledzeniem Umysłowym, w którym pod troskliwą opieką pozostają dzieci z różnym stopniem upośledzania umysłowego, m.in. z autyzmem wczesnodziecięcym, Zespołem Downa, Zespołem Apperta, małogłowiem oraz różnego rodzaju encefalopatiami. Dzieci mają zapewnioną nie tylko rehabilitację ruchową różnymi metodami, ale także terapię logopedyczną oraz terapię z psychologiem, który zajmuje się usprawnieniem funkcji poznawczych, doskonaleniem orientacji ruchowo-przestrzennej czy równoważenia emocji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych