Termomodernizacja domów i kamienic w Poznaniu. Rusza akcja „Trzymaj ciepło”

Około 350 domów jednorodzinnych i 15 kamienic zostanie bezpłatnie przebadanych w Poznaniu kamerą termowizyjną w ramach 13. edycji akcji „Trzymaj ciepło”. W dotychczasowych edycjach przeprowadzono ok. 6 tys. pomiarów.

Autor: PAP 07 listopada 2021 14:19

  • Z każdego badania termowizyjnego mieszkańcy otrzymują drogą elektroniczną raport ze zdjęciami i krótkim komentarzem fachowca. 
  • Dzięki takim raportom mieszkańcy dowiedzą się, w jakich miejscach ich budynki tracą najwięcej ciepła. 
  • Utrata ciepła przez np. nieszczelne okna lub źle ocieploną ścianę budynku to nie tylko pogorszenie komfortu życia, ale przede wszystkim straty finansowe.

Niebawem ma ruszyć przyjmowanie zgłoszeń udziału w akcji organizowanej przez poznański magistrat. Zgłaszać będzie można budynki jednorodzinne stojące w granicach administracyjnych Poznania i kamienice z wybranych dzielnic miasta, które nadal ogrzewane są piecami na paliwo stałe i które przeznaczone są do termomodernizacji. 

Z badań ankietowych przeprowadzanych wśród uczestników akcji wynika, że co roku ok. 40 proc. mieszkańców decyduje się, po otrzymaniu raportu, na przeprowadzenie inwestycji termomodernizacyjnej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W dotychczasowych dwunastu edycjach akcji wykonano łącznie blisko 5,7 tys. pomiarów domów jednorodzinnych i 230 pomiarów kamienic.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych