Termomodernizacja się opłaca. Jak skorzystać z dofinansowania?

Ocieplając dom możesz się ubiegać o dotację lub pożyczkę w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”. Istnieje także możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej z tytułu prac ociepleniowych. Termo Organika udostępniła krótki poradnik, dzięki któremu z łatwością przygotujesz wszystkie dokumenty.

Autor: housemarket.pl 04 grudnia 2020 13:34

Jak podkreślają eksperci, termomodernizacja to najlepszy sposób na ograniczenie smogu i właśnie dlatego każdy, kto zdecyduje się na jej przeprowadzenie, może liczyć na finansowe wsparcie. Termo Organika na swojej stronie internetowej udostępniła szczegółowe informacje zawierające wskazówki, jakie dokumenty należy złożyć, aby dołączyć do programu rządowego „Czyste Powietrze”, czy skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Producent udostępnił także specjalny kalkulator, który pomoże wyliczyć wymaganą grubość ocieplenia.

Dobry izolator to podstawa skutecznego ocieplenia - pamiętaj o lambdzie i grubości

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Decydując się na przeprowadzenie termomodernizacji będziesz musiał podjąć decyzję o tym, jaki materiał do izolacji wybrać. Jeżeli nie wiesz, jaką grubość wybrać, skorzystaj ze specjalnego kalkulatora dostępnego na stronie Termoorganiki. Wystarczy, że wybierzesz: rodzaj przegrody (ściana/strop/dach), rok realizacji budynku (np. przed 1998 r.) oraz rodzaj styropianu Termo Organiki, którym planujesz wykonać ocieplenie.

W walce o czyste powietrze 

Według danych z raportu Politechniki Warszawskiej pod redakcją dr inż. Szymona Firląga pt.: „Określenie głównych zalet ocieplania budynków istniejących oraz wpływu termomodernizacji na ograniczenie smogu (niskiej emisji)” wynika, że kompleksowa termomodernizacja pozwala na największą redukcję emisji niebezpiecznych substancji aż o 95 proc. dla pyłów, 98 proc. rakotwórczego benzo(a)pirenu, 80 proc. dwutlenku siarki, 43 proc. dla tlenków azotu czy w końcu o 72 proc. dwutlenku węgla. Dlatego warto wspierać ideę termomodernizacji, która bez wątpienia jest jednym z najlepszych i najprostszych sposobów ograniczających smog.

Jeśli więc zdecydujesz się na wykonanie termomodernizacji, a przy tym skorzystasz z dostępnych możliwości - pożyczki lub dofinansowania - wygrasz podwójnie, ponieważ nie tylko przez następne lata będziesz oszczędzał na ogrzewaniu, ale też część kosztów poniesionych na termomodernizacje zwróci się niemal od razu. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych