Tomasz Bradecki: mieszkania są potrzebne, ale trzeba zachować umiar

Brak zieleni to problem polskich miast. Realizacja projektów mieszkaniowych jest więc ważna, ale nie można zapomnieć o tym aby zachować zdrowy umiar i proporcje.

Autor: housemarket.pl 02 lutego 2022 08:05

Architektura mieszkaniowa w Polsce stoi w obliczu wielu wyzwań.  Buduje się coraz więcej, ale też coraz gęściej i ciaśniej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W dalszym ciągu zapotrzebowanie na mieszkania jest bardzo duże. Można zaobserwować duży popyt i jednocześnie podaż. Mieszkania również są coraz mniejsze. Dyskusja o mieszkaniach o tym jakie powinny być jest bardzo istotna. Ważne jest aby w tym pędzie realizacji nowych osiedli mieszkaniowych zachować zdrowy rozsądek i proporcje - mówi Tomasz Bradecki, prodziekan Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej .

Dodaje, że nie można zapomnieć również nie tylko o tym ile budujemy, ale też jak jak budujemy.

- Katowice to miasto z bardzo wysoki wskaźnikiem zurbanizowania. Osiedla które tutaj powstają lub powstały charakteryzują dużą intensywnością. W relacji do otocznia mamy dużo mieszkań i dużą liczbę mieszkańców, podczas gdy zielni nie przybywa. Często słyszymy o nowych inwestycjach mieszkaniowych, ale czy słyszymy o nowych realizacjach parków czy zieleni? -  dodaje Tomasz Bradecki. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych